کد خبر: 1026557 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۶ نفر از معتادان بهبود یافته در استان قزوین به منظور اشتغالزایی از آموزش‌های مهارتی بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن مددی اظهار کرد: ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته در رشته‌هایی که بازار کار به آنها نیازمند است، نقش مهمی در عدم بازگشت آنها به سمت مواد مخدر و اعتیاد مجدد و داشتن یک زندگی سالم دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین برای ارائه آموزش های مهارتی به معتادان بهبود یافته و اقشار آسیب پذیر آمادگی لازم را دارد.

مددی بیان کرد: در سال جاری همچنین به ۴۷ زن سرپرست خانوار از سوی این مربیان این اداره کل آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای بازار ارائه شده است.

وی افزود: در مدت یاد شده همچنین برای ۸۵ تن از افراد دارای معلولیت دوره های آموزش فنی و حرفه ای در رشته های مختلف برگزار شده است.

این مسئول یادآور شد: آموزش های فنی و حرفه ای محدود به قشر خاصی نیست و دانش آموزان، دانشجویان، سربازان، زندانیان، روستائیان، دانش آموختگان، زنان خانه دار و سرپرست خانوار، اتباع خارجی، معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی و حتی افراد شاغل می توانند از خدمات آموزشی ما بهره مند شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با تاکید بر اینکه فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ما باید نهادینه شود، گفت: با تحقق این موضوع شاهد کاهش معضل بیکاری جوانان خواهیم بود.

استان قزوین اعتیاد فنی و حرفه ای معتاد بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر