کد خبر: 1022858 A

فرماندار آوج:

فرماندار شهرستان آوج گفت: مجوز راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد در شهرستان آوج صادر شد که می تواند در بهبودی و درمان معتادان این شهرستان موثر باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نصرت اله علیرضایی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج که با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان و جمعی از روسای ادارات برگزار شد، اظهار کرد: اعتیاد و مواد مخدر در صدر آسیب های اجتماعی در جامعه ما قرار دارد و بسیاری از ناهنجاری ها مثل طلاق، سرقت، خشونت، قتل نفس، دختران فراری،بچه های طلاق، تکدیگری، کودکان خیابانی و،، ریشه در این آسیب خانمان سوز دارد.

فرماندار آوج افزود: گام اول در برخورد با اعتیاد و مواد مخدر، بازشناسی و ترسیم وضعیت موجود اعتیاد و باصطلاح تهیه اطلس این معضل اجتماعی براساس متغیرهایی چون سن، جنس، تحصیلات، شغل،طبقه اجتماعی‌،وضعیت تاهل،منطقه شهری،فضا ها و اماکن خالی و امن برای معتادین و علل گرایش به اعتیاد و مواد مخدر می باشد.

علیرضایی ادامه داد: پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر بدین معناست که همه دستگاه های اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی،نهادها،سازمان ها،شخصیت ها و نخبگان و گروه های مرجع و اثرگذار نقش و وظیفه خود را به موقع و به درستی انجام بدهند و با جذب و جلب جوانان،مانع از گرایش جوانان به سمت مصرف مواد مخدر شوند.

وی با اشاره به صدور مجوز راه اندازی کمپ معتادین در آوج، گفت: همه دستگاه های متولی باید همکاری لازم را برای تسریع در استقرار،تجهیز و پذیرش معتادین از سوی این کمپ داشته باشند

این مسئول اضافه کرد: از ظرفیت معتادین بهبود یافته در حوزه پیشگیری و درمان بیش از گذشته باید بهره برد چون به شیوه ای کاملا همدلانه و از درون بهتر می توانند دنیای ذهن و روان معتاد را بشناسند و با برقراری زبان مفاهمه،یاریگر او باشند.

فرماندار آوج با تاکید بر ضرورت و اهمیت اجرای طرح یاریگران بر تداوم و توسعه این طرح در بین دانش آموزان و سایر گروه ها و اقشار اجتماعی تاکید کرد.

ترک اعتیاد درمان ذهن شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر