کد خبر: 1022033 A

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۶ هزار و ۴۸۲ واحد خون برای کمک به درمان بیماران در استان قزوین اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم مدرسی اظهار کرد:  ۳۴ هزار و ۷۴۳ نفر در 9 ماهه سال جاری به پایگاه‌های انتقال خون استان قزوین مراجعه کردند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۴۸۲ نفر موفق به اهدا شدند.

مدیرکل انتقال خون استان یادآور شد: ۱۴ هزار و ۵۴۹ تن از اهداکنندگان خون در استان قزوین طی سال جاری اهداگران مستمر بوده اند.

وی با اشاره به کاهش آمار مراجعه کنندگان و اهداکنندگان خون در سال جاری به دلیل شیوع کرونا، افزود: در مدت مشابه سال قبل ۳۹ هزار و ۷۶۱ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد ۲۹ هزار و ۵۷۹ نفر موفق به اهدا شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اهدای خون ارتباطی با انتقال کرونا ندارد و فرایند خون گیری از داوطلبان در همه پایگاه های انتقال خون کشور و استان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

مدرسی با بیان اینکه هر واحد خون می تواند به نجات جان سه بیمار منجر شور، تصریح کرد: نیاز بیماران به خون و فرآورده های آن دائمی و همیشگی است چرا که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد، بنابراین از شهروندان دعوت می کنیم برای نجات بیماران نیازمند برای این کار خداپسندانه اقدام کنند.

استان قزوین انتقال خون درمان خون اهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر