کد خبر: 1021841 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: پرونده‌های مهم و مسن حوزه قضایی کوهین ۶۴ درصد کاهش یافت و ۱۹ درصد پرونده‌های در جریان آن نیز مختومه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام نوراله قدرتی در بازدید سرزده از حوزه قضایی کوهین، اظهار کرد: پس از گذشت یک سال از صدور دستورالعمل ریاست قوه‌ قضاییه در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های مهم و مسن، رسیدگی جهادی به پرونده‌ها در دستور کار دادگستری استان قزوین قرار گرفت و دادگاه بخش کوهین نیز توانست ۶۴ درصد پرونده‌های این حوزه را تعیین تکلیف کند.

 رئیس کل دادگستری استان با اشاره به عملکرد این حوزه قضایی، افزود: از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه گذشته با اینکه افزایش ۴۱ درصدی در ورود پرونده‌ها را داشته‌ایم اما در یک اقدام تحولی خوشبختانه شاهد کاهش ۱۹ درصدی پرونده‌های جریانی و مختومه شدن آنها بوده‌ایم.

مقام ارشد قضایی استان به کاهش زمان رسیدگی قضایی اشاره و بیان کرد: همچنین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در این حوزه قضایی از ۲۰۲ روز به ۱۷۷ روز کاهش یافته است.

وی با اشاره به اجرای سند تحول قضایی، خاطر نشان کرد: خوشبختانه حرکتی پویا و تحولی را در قوه قضائیه طی سال‌های اخیر شاهد هستیم که با ابلاغ سند تحول، سرعت آن بیشتر خواهد شد.

قدرتی ادامه داد: این امر، قطعاً این امکان را فراهم خواهد آورد که ضعف‌ها و مشکلات در حوزه امور قضایی را شناسایی کنیم و هرچه سریع‌تر و کارشناسی‌تر نسبت به رفع آنها اقدام نمائیم.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: تحول یک حرکت همگانی است و صرفاً مختص دستگاه قضایی نیست بلکه منتسبان به این دستگاه و سایر سازمان‌های وابسته نیز می‌بایست جهت اجرای هرچه بهتر و کسب نتیجه مطلوب‌تر با قوه قضائیه همراه و همگام باشند.

در این بازدید، رئیس کل دادگستری استان قزوین به همراه تعدادی از معاونان بالغ بر یک صد پرونده ها را مورد بررسی قرار دادند و با قضات مربوط مذاکره و مشخص شد اکثر پرونده‌ها آماده اتخاذ تصمیم نهایی است؛ بنابراین مقرر شد در ماه جاری نسبت به صدور رأی و تعیین تکلیف آنها اقدام شود.

استان قزوین رئیس کل دادگستری استان قوه قضائیه کارشناسی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر