کد خبر: 1020786 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: یکی از رسالت‌های مهم اوقاف صیانت از منافع اجتماعی است و فرهنگ سازی امر وقف سطح مشارکت‌های اجتماعی را در جامعه ارتقا می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در دیدار با حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اظهار کرد: ارزش‌هایی که در وقف نهاده شده است کاملاً با ارتقای سطح مشارکت‌های اجتماعی در جامعه منطبق است؛ بنابراین ترویج ارزش‌ها و صیانت از منافع اجتماعی می‌تواند از رسالت‌های مهم این سازمان باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: اوقاف نهادی برآمده از ارزش‌های دینی ما است و باید از ظرفیت آن برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی به نحوی مطلوب‌تر بهره برد.

جمالی پور اضافه کرد: خوشبختانه رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه ایجاد وحدت، همدلی و دستگیری از محرومان بوده و در چندساله اخیر رویکرد این دستگاه برای محرومیت زدایی و مشارکت چشمگیر در رزمایش‌های مؤمنانه بسیار قابل تحسین است.

وی بر تلاش برای نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: مردم باید با کارکردهای وقف به خوبی آشنا شوند تا شاهد مشارکت بیشتر جامعه در این خصوص باشیم.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از رسانه‌ها و همچنین ائمه جمعه و جماعت در خصوص وقف باید پررنگ تر از گذشته دنبال شود تا فرهنگ وقف در سطح جامعه به شکل ملموس‌تری نهادینه شود.

جامعه دولت فرهنگ سازی مشکلات سازمان اوقاف و امور خیریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر