کد خبر: 1020235 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: آموزش و پرورش باید دانش‌آموزان را ساماندهی کند و برای آگاه‌سازی آنها نسبت به اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر اقدام جدی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهار کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان مملکت هستند و زنگ خطر کاهش سن مصرف موادمخدر در کشور ما سال‌هاست به صدا در آمده است و غفلت از آن منجر به صدمات و ضررهای جبران ناپذیری در آینده کشور خواهد شد.

استاندار قزوین تصریح کرد: قشر کارگری، دانش‌آموزی و دانشجویی اساسی‌ترین محورهای توسعه کشور هستند و به همین سبب باید بیش از پیش مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرند.

جمالی پور در مورد پیشگیری از مصرف مواد مخدر در میان دانش آموزان، عنوان کرد: اعتیاد یکی از  مشکلات اساسی جامعه و مادر بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است و دانش آموزان هم به عنوان جزیی از جامعه درگیر این مشکل می‌شوند.

او با بیان این که معلمان ظرفیت عظیمی برای آگاه‌سازی دانش‌آموزان دارند، افزود: باید از تمامی ظرفیت‌ها در مورد آگاه‌سازی قشر کارگری، دانش‌آموزی و دانشجویی استفاده کرد چون تنها در این صورت، مشکلات در آینده کاهش خواهد یافت.

این مسئول ادامه داد: رفتار مشاورگونه دستگاه قضا و نیروی انتظامی می‌تواند منجر به فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی در میان قشر نوجوان شود و باید از این ظرفیت هم به نحو مطلوب برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در میان نسل جوان اقدام کرد.

آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش اعتیاد دانش آموزان مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر