کد خبر: 1019238 A

مدیر سامانه مدیریت شهری قزوین خبر داد:

مدیر سامانه مدیریت شهری قزوین گفت: 207 تماس تلفنی از سوی شهروندان، در 9 ماهه سال جاری با مرکز توسعه اجتماعی سامانه مدیریت شهری قزوین برقرار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی سامانه مدیریت شهری شهرداری قزوین، سعید رحمانی اظهار کرد: شهروندان برای حل مسائل شهری در خصوص کارتن خواب‌ها، خانواده‌های بی‌خانمان، کودکان خیابانی، متکدیان و موارد مشابه 207 بار با سامانه مدیریت شهری قزوین تماس گرفته‌اند.

مدیر سامانه مدیریت شهری قزوین ادامه داد: از بین 207 تماسی که با مرکز توسعه اجتماعی گرفته شده است، بیشترین تماس مربوط به افراد بی سرپناه و کارتن خواب با 102 مورد و 52 مورد هم به متکدیان اختصاص داشته است.

رحمانی با اشاره به اینکه مرکز توسعه اجتماعی زیر نظر معاونت خدمات شهری فعالیت می کند، گفت: چنانچه شهروندان آسیب های اجتماعی چون کارتن خواب، متکدی، خانواده های بی خانمان، کودکان کار، افراد در راه مانده و زنان سرپرست خانوار نیازمند و نمایش‌های خیابانی غیرمجاز، در سطح شهر را مشاهده کردند، می‌توانند با سامانه 137 مدیریت شهری تماس بگیرند.

وی یادآور شد: در شهر قزوین، دو مرکز گرمخانه موقت برای آقایان و دو مرکز گرمخانه موقت برای بانوان بی‌سرپناه اختصاص یافته که پس از طی مراحل قانونی برای مدتی بسیار کوتاه در این مراکز نگهداری می‌شوند.

آسیب های اجتماعی زنان کودکان مدیریت شهری قزوین بی خانمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر