کد خبر: 1013477 A

معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان:

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: خانه شیرینی سنتی قزوین در راستای توسعه کسب و کار شیرینی سنتی و معرفی این محصول به گردشگران و ایجاد گردش مالی بیشتر برای تولیدکنندگان، ایجاد می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، شهریار کشاورز اظهار کرد: طرح ایجاد خانه شیرینی سنتی قزوین پس از بررسی در کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و با توجه به جایگاه و آمیختگی این کسب و کار با پیشینه تاریخی قزوین از سوی این شرکت با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در یکی از خانه های تاریخی این شهر اجرا می شود.

معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان، برندسازی، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری غذا و خوراکی‌های سنتی استان، ارائه تولیدات جدید  و مبتنی بر خواست و نیاز جامعه، فعالیت در حوزه آموزش و معرفی شیرینی قزوین را اصلی ترین اهداف ایجاد خانه شیرینی سنتی قزوین را بر شمرد.

کشاورز با بیان اینکه در این خانه آموزش، پخت و عرضه انواع شیرینی‌های سنتی قزوین تدارک دیده شده است، گفت: توسعه کسب و کار شیرینی سنتی قزوین می تواند موجب پویایی تولید این محصول شده و به رشد صنایع کوچک مرتبط با آن بیانجامد و همچنین به رونق گردشگری قزوین کمک کند.

وی یادآور شد: با ایجاد خوشه شیرینی سنتی و باقلوای قزوین، در حال حاضر ۲۶۰ واحد تولیدی، صنفی و خانگی تولید شیرینی سنتی در استان قزوین به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۹۵ واحد در حوزه باقلوا و ۱۲ نوع شیرینی سنتی در حال فعالیت هستند.

شیرینی های سنتی به ویژه باقلوای لوزی و پیچ از مهم ترین سوغات قزوین به شمار می روند.

استان قزوین سوغات صنایع کوچک کسب و کار معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر