کد خبر: 1000643 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان خبرداد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از اختصاص۲۰۰ میلیارد ریال برای حمایت از کارآفرینان واقعی استان قزوین که شامل طرح‌های نوآورانه، خلاقانه، مبتکرانه و ارزش آفرین در فضای کسب و کار می‌شود، خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا گروسی در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان قزوین، اظهار کرد: این اعتبار می‌تواند به یک تا ۲۰ طرح خلاقانه و نوآورانه در استان اختصاص یابد و مدیران اجرایی استان هم اگر طرح‌های کارآفرینی داشته باشند در خدمت آنها هستیم.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: در شرایط ویژه اقتصادی که دنیا و به ویژه کشور ما با آن مواجه است راهی به جز کارآفرینی برای خروج از این شرایط متصور نیست و باید با تمسک به حوزه‌های جدید، نوآورانه و خلاقانه برای رونق فضای کسب و کار تلاش کنیم.

گروسی افزود: هیچ نسخه‌ای برای خروج از بحران اشتغال و اقتصاد به جز کارآفرینی که به معنای واقعی کلمه ارزش آفرینی در فضای کسب و کار جامعه باشد وجود ندارد چون تکرار یک شغل و مشابه سازی آن بدون توجه به ارزش آفرینی و ایجاد کسب و کار مولد در جامعه خطا است.

او ادامه داد: ما در ماه گذشته بحث کافه کارآفرینی را دنبال کردیم که متاسفانه به دلیل شرایط کرونا نتوانستیم آن را ادامه دهیم.

این مسئول با بیان اینکه در این حوزه نباید فقط از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انتظار کارآفرینی داشت، افزود: این حوزه یک اکوسیستم است که تمامی دستگاه‌های مرتبط با اقتصاد و تولید کشور را در بر می‌گیرد و ساماندهی و جمع بندی موضوعات آن به وزارت تعاون سپرده شده است.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: ما در این حوزه ورود جدی کرده‌ایم که اصلی ترین آن کافه کارآفرینی است و به جد پیگیر موضوع هستیم.

گروسی ادامه داد: تشویق و ترغیب فرهنگ کارآفرینی در جامعه‌ دانش آموزان و کودکان که آینده کشور به دست آنها سپرده می‌شود در دستور کار ما قرار دارد.

او عنوان کرد: همچنین ما باشگاه کارآفرینی دانش آموزان را با حضور آموزش و پرورش پیگیری کرده‌ایم تا فرهنگ کارآفرینی را در نسل جوان نهادینه کنیم.

این مسئول یادآور شد: اگر بتوانیم با کمک همه دستگاه‌های اجرایی موضوع کارآفرینی را جدی بگیریم قطعا گام‌های بلندی برای اشتغالزایی، رونق اقتصادی و ایجاد شادابی و نشاط در فضای کسب و کار استان برداشته خواهد شد.

استان قزوین دانش آموزان کار و رفاه اجتماعی کسب و کار وزارت تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر