کد خبر: 243658 A

درباره اتفاقات بازی تاسیسات و فردوسی رخ داد؛

در پی ضرب و شتم خبرنگار و تصویر برداران در دیدار تاسیسات دریایی و فردوسی، انجمن عکاسان و خبرنگاران ورزشی استان خراسان رضوی بیانیه ای صادر کرد.

در پی ضرب و شتم خبرنگار و تصویربرداران در دیدار تاسیسات دریایی و فردوسی، انجمن عکاسان و خبرنگاران ورزشی استان خراسان رضوی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، بیانیه انجمن عکاسان و خبرنگاران ورزشی استان خراسان رضوی در رابطه با ضرب و جرح تعدادی از همکاران در بازی فوتسال تیم‌های فردوسی مشهد و تاسیسات دریایی تهران که در سالن کارگران مشهد اتفاق افتاد، به شرح ذیل است:

" بسمه تعالی "

بیان واقعیت‌های جامعه توسط خبرنگاران و انعکاس آنها نه تنها باعثتنویر و روشنایی افکار عمومی می‌شود، بلکه تاثیرگذاری مستقیمی بر حفظ منافع مشروع و رسمی جامعه، در مقابل زیاده‌خواهی‌ آن دسته از زورمداران که با سوء استفاده از مناصب و موقعیت‌های شغلی سعی در بسط نامشروع قدرت و ثروت خود ایفا می‌کنند، نیز دارد.

در این میان خبرنگاران، گزارشگران، تصویربرداران و عکاسان حوزه ورزش در انجام رسالت خطیر اطلاع‌رسانی خود، متاسفانه همواره از سوی برخی افراد که با ورزش سنخیتی هم ندارند وبه اشتباه وارد این حوزه شده‌اند با تهدیدهای بسیار زیادی مواجه بوده‌اند، هرچند خطر با حرفه خبرنگاری تنیده شده، اما این به معنای ارزان‌شدن جان، مال، آبرو و آرامش خانواده فعالان عرصه اطلاع‌رسانی نیست که هر از گاهی مورد ضرب و جرح توسط فرد یا افرادی که منافع محدود خود را بر منافع عمومی ترجیح می‌دهند شوند، آن هم در یک محیط کاملا ورزشی و البته فرهنگی!

انجمن عکاسان و خبرنگاران ورزشی خراسان‌رضوی ضمن تقبیح و محکوم نمودن ضرب و جرح خبرنگاران و تصویربرداران مشهدی در بازی تیم‌های فردوسی مشهد و تاسیسات دریایی تهران در چارچوب مسابقات لیگ برتر فوتسال، با نیت ارعاب و جلوگیری از انجام وظیفه اطلاع‌رسانی، آن‌ هم در مقابل دیدگان نیروهای حراستی و انتظامی، ضمن پیگیری حقوق قانونی خود، شناسایی و مجازات عاملان این حرکت نا جوانمردانه را از مراجع و مقامات ذیصلاح استانی و کشوری به صورتی شایسته خواهان است. "

استان خراسان رضوی بازی جامعه حقوق خانواده خراسان رضوی روشنایی ضرب و شتم مسابقات لیگ برتر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر