کد خبر: 717980 A

یکی از روش های به کار گرفته شده توسط کادر فنی چین تعویض دقایق پایانی و گلزنی در زمانی که است تیم حریف به گمان پیروزی، کمتر تلاش می کند.

به گزارش ایلنا، هر تیمی برای پیروزی مقابل رقیب روش های منحصر به فردی دارد. مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی تیم ملی چین هم از این قاعده مستنثی نیست. یکی از حربه های این مربی کاربلد که سابقه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، آسیا و .. را در کارنامه دارد تمرکز بر دقایق پایانی است. همگان می دانند کشوری مانند چین در رقابت های ورزشی و المپیک ها از مدعیان قهرمانی محسوب می شوند اما در فوتبال معادله کمی فرق می کند.

تا پیش از حضور لیپی در باشگاه گوانگژو این کشور و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا خبری از قهرمانی و درخشش آنها نبوده است. با توجه به همین موضوع چینی ها در فوتبال زیاد جدی گرفته نمی شوند به ویژه زمانی که نتیجه بازی را تا دقایق پایانی واگذار کرده اند و تیم رقیب خودش را برای جشن پیروزی آماده می کند. اینجاست که لیپی از طریق اسلحه های مخفی خود سعی به تغییر نتیجه می کند. برای اثبات این مدعا به آمار بازیهای این تیم نگاه کنیم:

بازی چین -قرقیزستان: این بازی تا دقیقه 78 با مساوی یک بر یک دنبال می شد که یودابانو بازیکن تعویضی چین با گل دقیقه 78 خود گل پیروزی این تیم را به ثمر رساند.

چین-فلیپین:  چینی ها با نتیجه دو بر صفر از حریف خود پیش بودند که یودابانو در دقیقه 81 یعنی تنها یک دقیقه پس از ورود به زمین موفق به گلزنی شد.

چین-کره جنوبی: شاگردان لیپی در این بازی فرصت عرض اندام پیدا نکردند و با نتیجه دو بر صفر شکست خوردند. البته نباید فراموش کرد بازگشت هیونگ مین سون، هافبک کره ای تیم تانهام به ترکیب تیم ملی کشورش تاثیر به سزایی در شکست شدن دیوار چین داشت. حتی لیپی هم در کنفرانس مطبوعاتی بازی به برتری تیم حریف اذعان کرد.

چین-تایلند: در این بازی تایلندی ها تا دقیقه 67 برنده مسابقه بودند اما تنها سه دقیقه بعد از ورود ژانوژی به ترکیب چینی ها چین به گل رسید و در دقیقه 70 گل پیروزی بخش را به ثمر رساند.

این آمار نشان می دهد چین از دقایق 70 به بعد آمار هجومی بیشتری به خود می گیرد و روی قدرت بدنی خود حساب ویژه ای باز کرده است. بنابراین کارلوس کی روش و شاگردانش در بازی بعد باید با تمرکز زیادی در این دقایق بازی کنند.

مارچلو لیپی تیم ملی فوتبال چین مارچلو لیپی سرمربی تیم ملی چین جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر