کد خبر: 714748 A

حمله پسران نیک کی روش به رکورد دایی

آمادگی و هماهنگی زوج طارمی- آزمون خاطرات دایی و خداداد عزیزی در خط حمله تیم ملی را زنده کرده است.

به گزارش  ایلنا، زوج طارمی- سردار یاد تیم ملی پر از خاطره  98 ایران را زنده می کنند. اوج خاطره  تیم ملی 98، گل خداد عزیزی روی پاس گل علی دایی است. عابدزاده بازی را به گردش در می آورد، دایی با استفاده از توانایی سرزنی، موقعیت خوبی را برای زوج هجومی خودش یعنی خداداد عزیزی فراهم می کند و خداداد آن گل تاریخی را وارد دروازه استرالیا  می کند. حالا امروز در جام ملت های آسیا 2019، طارمی و آزمون در خط آتش تیم ملی کنار هم بازی می کنند.

img14101921

پسران نیک کی روش؛ هماهنگ مثل دایی و خداداد

سردار آزمون پیش از این در خصوص زوج هجومی خود،  مهدی طارمی گفته بود: "من کنار مهدی خیلی راحتم. او در حین بازی با بازیکن کناریش صحبت می کند و خواسته هایش را هماهنگ می کند."

مهدی طارمی هم همواره نشان داده رابطه خوبی با آزمون داشته و در بازیهای اخیر خود نشان داده که هماهنگی او باسردار آزمون می تواند آهنگ هجومی تیم را افزایش دهد. مهدی طارمی در بازی اول مقابل یمن  2 گل به ثمر رساند و شانس هتریک هم داشت و آزمون با یک گل از زمین مسابقه خارج شد.در بازی دوم  برابر ویتنام هر چند زننده هر دو گل سردار آزمون بود اما در صحنه گل اول طارمی کمی عقب تر آماده بود تا توپ را وارد دروازه کند این یعنی اینکه این دو به خوبی از نحوه حرکتی و قرارگیری در صحنه ها خطرناک شناخت متقابلی دارند و با تقسیم کاری که انجام می دهند شانس گلزنی تیم ملی را افزایش می دهند.  هر چند طارمی درباره کاهش گل زده تیم ملی نسبت به بازی یمن گفت: " یمن یک مقدار بازتر بازی می کرد."

رقابت برای آقای گلی

سردار با سه گل در صدر جدول گلزنان جام ملت های آسیا 2019 قرار دارد و مهدی طارمی با دوگل در رده دوم قرار دارد این دو شانس آقای گلی ایران را در این رقابت ها افزایش می دهند.  سردار آزمون درباره شانس آقای گلی گفته: مهم موفقیت تیم است. مهم نیست چه کسی آقای گل می شود یا چه کسی گل می زند یا نمی زند. همین که بازی را ببریم کافی است.

gettyimages-1093228092-1024x1024

حمله طارمی_ آزمون به رکورد شهریار آسیا

علی دایی در جام ملت های آسیا 1996 ، 8 گل به ثمر رسانده  که بیشترین تعداد گل زده در یک دوره جام ملت های آسیا است. ستاره ستابق تیم ملی کشورمان یکی از چهار بازیکنی است که در یک مسابقه جام ملت های آسیا 4 گل در یک بازی به ثمر برساند. علی دایی با 14 گل زده در مجموع رقابت های جام ملت های آسیا رکوددار گلزنی است. حالا سردار و طارمی تمام تلاش خودشان را می کنند ضمن موفقیت تیم ملی به رکوردهای علی دایی برسند. رویای رسیدن به هشت گل در مسیر قهرمانی جام ملت های آسیا زیاد هم دور از دسترس نیست اگر کمی چاشنی دقت زمینه کار خط آتش تیم کی روش باشد.

 

 

57810159

 

باور کی روش به توپچی ها

در پایان بازی با ویتنام کی روش از بازی خوب طارمی تعریف کرد و در خصوص سردار گفت: "او بازی به بازی بهتر می شود. سردار بازی به بازی بهتر می شود." پیش از این هم همواره کی روش فرصت خوبی در اختیار طارمی_ آزمون قرار داده به خصوص اینکه شاید اگر کس دیگری جای آزمون بود و در پایان جام جهانی از تیم ملی خداحافظی می کرد تا پایان کار سرمربی پرتقالی در تیم ملی ایران به اردوی تیم ملی دعوت نمی شد. کما اینکه تجربه خداحافظی برای قوچان نژاد رخ داد و او فرصت حضور دوباره در لیست کی روش را پیدا نکرد. اعتقاد کی روش در زمین مسابقه به این دو بازیکن باعث شده فشار روی سکوها و هواداران تیم ملی کمتر روی آنان اثر بگذارد چون که زوج پسران نیک کی روش به ثبات جایگاه خود در تیم ملی باور دارند و برای جواب اعتماد کی روش تمام توانشان را به کار می گیرند. با این تفاسیر طارمی_ سردار را می توان توپچی های خط آتش کی روش خواند.

تیم ملی فوتبال ایران خداداد عزیزی علی دایی سردار آزمون مهدی طارمی جام ملت های آسیا 2109
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر