سرخط خبرها:
کد خبر: 881504 A

به دنبال شیوع ویروس کرونا؛

شیخ رشید بن حمید النعیمی، رئیس کمیته انتقال فدراسیون فوتبال امارات، تأیید کرد که این کمیته دیروز جلسه‌ای مثمر ثمر در دفتر مرکزی فدراسیون در دبی برگزار کرد که در طی آن مباحث بسیاری از جمله تجهیزات و اقدامات انجام شده توسط فدراسیون برای حفظ امنیت بازیکنان از برخی بیماری‌ها و بیماری همه گیر مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، شیخ رشید بن حمید النعیمی اظهار داشت: اتحادیه اجازه حضور خارجی تیم های محلی در خارج از کشور را نخواهد داد، مگر اینکه اطمینان حاصل شود که وضعیت سلامت در کشورهایی که این تیم ها در آن حضور پیدا می‌کنند، تحت کنترل است.

او پس از جلسه در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: " ما اقدامات بسیاری را برای حفظ ایمنی همه بازیکنانمان و معاینات پزشکی که باید اعمال شود انجام داده‌ایم تا سلامت این بازیکنان و آمادگی جسمانی آنها حفظ شود تا اثری از شیوع ویروس کرونا در آنها نباشد. زیرا سلامت انسان از اهمیت بیشتری برخوردار است و این موضوع جزو اولویت‌های دولت امارات متحده عربی است. "

او در پاسخ به سوالی درباره شیوع جهانی ویروس کرونا و تأثیر این امر در مسابقات مختلف، چه در سطح باشگاه و چه در سطح کشور ، گفت: "در مورد وضعیت داخلی در امارات، کنترل کاملی وجود دارد و هماهنگی کامل با وزارت بهداشت و مسئولان ذیربط وجود دارد. و همه بازیکنان ما از هیچ علایمی در این زمینه شکایت نمی‌کنند و باشگاه‌های ذیربط پرونده‌های همه بازیکنان خود را مستقیماً پیگیری می‌کنند تا اینکه از سلامتی و ایمنی این بازیکنان اطمینان حاصل کنیم».

وی ادامه داد: "در مورد مشارکت خارجی، برخی از مسابقات در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد و هماهنگی روزانه در این زمینه با کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد موضوع برگزاری مسابقات آینده وجود دارد، با توجه به اینکه متأسفانه برخی کشورها با وضعیت سختی روبرو هستند و چالش های بسیاری دارند. بنابراین ما به نوبه خود ما در این زمینه احتیاط و احتیاط می‌کنیم و اجازه حضور در تیم‌هایمان در خارج از امارات را نمی‌دهیم، مگر اینکه بعد از اینکه ما راضی شدیم که وضعیت سلامتی در این کشورها که تیم‌های ما در آن شرکت می‌کنند، تحت کنترل باشد، تاثیری در بازیکنان ما نداشته باشد. "

وی افزود: "در مورد بازیکنانی که برای شرکت در این مسابقات به امارات می‌آیند، هماهنگی‌هایی با مقامات بهداشتی در کشورهایشان وجود دارد، برای اینکه پیش از این بررسی‌ها را برای آنها انجام دهیم و همچنین برای ما، چک.های دیگری را برای این بازیکنان انجام خواهیم داد، قبل از ورود به خاک امارات. "

شیخ رشید بن حمید ادامه داد: "سلامتی انسان‌ها برای ما از برگزاری این مسابقات مهمتر است و اگر مجبور شویم برخی مسابقات را به تعویق بیندازیم، به سود سلامتی انسان به تعویق می‌افتد." 

شیخ رشید بن حمید النعیمی گفت: "ما از همه کسانی که در مرحله کار در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال شرکت کردند تشکر می‌کنیم. نقش آنها مهم بود و ما از این شرکت و نظر در این دوره بهره مند شدیم. به نام من و به نام برادرانم در فدراسیون، از همه کسانی که در دوره گذشته شرکت کردند تشکر می‌کنم. وی خوش شانس نبود که در مرحله بعدی با ما همراهی کند و ما تأیید می کنیم که در مرحله آخر هیچ صلاحیتی را از کسانی که با ما شرکت کرده اند دفع نمی کنیم ، زیرا هدف ورزش میهن و امارات است و خدمت به میهن وظیفه همه ما است و کمیته های زیادی وجود دارد که در آن به همه علاقه مندان به حوزه ورزش و همه نیاز خواهیم داشت.

لیگ قهرمانان آسیا لیگ برتر فوتبال امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر