کد خبر: 711044 A

فصل قبل منچسترسیتی را از بهترین‌های تاریخ فوتبال انگلیس می‌دانند اما اگر آبی آسمانی‌پوشان شهر منچستر نتوانند از بازی خانگی امشب مقابل لیورپول حداقل یک تساوی بگیرند، شانس خیلی کمی برای کنار زدن قرمزها و تکرار موفقیت سال قبل دارند.

به گزارش ایلنا، نخستین تیم 100 امتیازی تاریخ لیگ برتر که از 20 بازی این فصل 47 امتیاز گرفته، با انبوه رکوردها و با اختلاف 19 امتیاز نسبت به رقیب همیشگی‌اش، منچستریونایتد، قهرمانی فصل قبل را به دست آورد. لیورپول در رده قابل قبول چهارم قرار گرفت اما به خاطر حذف سیتی از مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا و رفتن به فینال این رقابت‌ها مورد تحسین همگان قرار گرفت.

لیورپول 54 امتیازی و بدون باخت در تابستان گذشته کمبودهایش را جبران کرد بخصوص در دروازه که آلیسون برزیلی را از رم گرفت ضمن اینکه ژردان شکیری را با قیمت خیلی خوب گرفت که توانایی‌هایش را بخصوص در هفته‌های اخیر نشان داده. فابینیو و نبی کیتا هافبک‌های تازه وارد هم در کنار ستون خط دفاعی تیم، ویرجیل فان‌دایک باعث شدند لیورپول از تیمی که لازم بود یک گل بیشتر از حریفان بزند، به تیمی تبدیل شود که در صورت لزوم، حریفان را پشت یک سوم دفاعی‌اش معطل می‌کند.

تیم صدرنشین یورگن کلوپ تنها هشت گل در این فصل خورده که هشت تا کمتر از دو تیم دوم یعنی منچسترسیتی و چلسی است. این تیم تا به حال 12 کلین‌شیت داشته که از آخرین فصل تلاش برای قهرمانی، 2015-2014 با مربیگری برندان راجرز، دو تا بیشتر است. اگرچه عده‌ای شتابزده می‌گویند لیورپول تنها تیم در 9 سال اخیر است که با وجود برتری در کریسمس نتوانسته قهرمان شود اما کلوپ گفته تمرکزش روی بردن این بازی و افزایش اختلاف به 10 امتیاز است.

سیتی در بازی ماه اکتبر با ارائه یک نمایش دفاعی در آنفیلد بدون گل مساوی شد اما لیورپول شنبه شب انتقام سختی گرفت از یکی از سه تیمی که در نیمه اول فصل برابرشان مساوی کرد؛ آنها 5 بر یک آرسنال را در هم کوبیدند بعد از آنکه برای نخستین بار در لیگ از تیمی عقب افتادند. با درخشش مثلث هجومی‌شان و بخصوص روبرتو فیرمینو که هت‌تریک کرد، پیروزی بزرگی به دست آوردند ضمن آنکه بازگشت فیرمینو به اوج و تکمیل درخشش مثلث هجومی، نشانه خوبی برای لیورپول است با توجه به اینکه از 9 گل لیورپول در چهار بازی فصل قبل با سیتی هفت گل را فیرمینو، محمد صلاح و سادیو مانه زدند.

سیتی هم بعد از دو شکست بد برابر کریستال پالاس و لسترسیتی، ساوتهمپتون را 3 بر یک برد و شاید مهم‌تر از آن بازگشت فرناندینیو و سر و سامان گرفتن خط میانی سیتی بود. کوین دبروین که احتیاطا بازی یکشنبه را از دست داد، شاید به این بازی برسد اما فابین دلف محروم است.

لیورپول در 11 بازی اخیر با سیتی هفت برد، سه تساوی و تنها یک شکست داشته که به بازی رفت فصل قبل در لیگ برتر مربوط می‌شود. سادیو مانه با بی‌احتیاطی و تکلی خشن روی ادرسون، دروازه‌بان سیتی، اخراج شد و تیم پپ گواردیولا با درخشش گابریل ژسوس و لروی سانه که هر کدام دو گل زدند، 5 بر صفر تیم کلوپ را در هم کوبید.

منچسترسیتی یورگن کلوپ لیورپول پپ گواردیولا لیگ جزیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر