کد خبر: 710783 A

سولسشایر: درباره سطح من و منچستر نمی‌دانم اما اینجا باشگاه من است!

اوله‌گونار سولسشایر اطمینان دارد خودش و کادر فنی‌اش در منچستریونایتد از حمایت اسطوره مربیگری شیاطین سرخ، سر الکس فرگوسن برخوردار است.

به گزارش ایلنا، مربی 45ساله نروژی در ابتدای کار موقتش روی نیمکت یونایتد و جانشینی ژوزه مورینیوی اخراجی شروعی فوق‌العاده داشته و هر سه بازی‌اش را با 12 گل زده برده، اما شاید بزرگ‌ترین تفاوت در ارائه فوتبال هجومی و روان یادآور روزهای مربی اسکاتلندی است که دوشنبه 77 سالگی‌اش را جشن گرفت.

خیلی‌ها بر این باورند که طراوات و زیبایی هجومی یونایتد بعد از آنکه دوران 5/26 ساله فرگوسن در سال 2013 به پایان رسید، ناپدید شد و دیوید مویس، لویی فان‌خال و مورینیو زیر سایه بزرگ فرگی نتوانستند دوام بیاورند، اما حالا چهره‌های آشناتری تیم را هدایت می‌کنند چون سولسشایر را در این راه، مایک فلان، مایکل کریک و مارک دمپسی کمک می‌کنند.

سولسشایر گفت: «من 15 سال تحت تاثیر مستقیم او بودم تا اینکه هفته گذشته نیز من را تحت تاثیر قرار داد. من او را در جریان اتفاقات می‌گذارم و او هم به دیدن ما آمد. فکر می‌کنم از زمان حضورش در تمرین لذت برد و ما همه با او صحبت خوبی داشتیم. او به ما دلگرمی داد چون می‌داند هر چه باشد ما منچستریونایتد هستیم. می‌داند هر کاری از دستمان بر بیاید برای خودمان و برای منچستریونایتد انجام می‌دهیم.»

برخی برای اینکه جو را آرام کنند می‌گویند شروع توفانی منچستریونایتد به‌خاطر بازی با سه تیم متوسط کاردیف، هادرسفیلد و بورنموث بوده. سولسشایر که تنها تجربه قبلی‌اش در لیگ برتر با کاردیف افتضاح بود، نمی‌داند آیا واقعا در سطح یونایتد است یا نه اما اصرار دارد آشنایی‌اش با یونایتد در این کار موثر است: «نمی‌دانم اینجا سطح من است یا نه، اما اینجا باشگاه من است. من 15 سال را اینجا گذراندم و با همه کسانی که در راهروهای باشگاه راه می‌روند، آشنا هستم. با این محیط راحت هستم بنابراین دیگر کار شما رسانه‌هاست که من را در این سطح بدانید یا نه، اما هر چه باشد من از حضور در منچستریونایتد لذت می‌برم.» منچستریونایتد امشب در زمین نیوکاسل به دنبال چهارمین پیروزی برابر تیم رافائل بنیتس است و سولسشایر می‌تواند از الکسیس سانچس استفاده کند. مهاجم 30ساله تیم ملی شیلی که ژانویه 2018 از آرسنال آمد، شروع خوبی در اولدترافورد نداشته و نزدیک به دو ماه است به‌دلیل مصدومیت بازی نمی‌کند: «یکی از آن شخصیت‌هایی است که همیشه می‌خواهد بازی کند. او جلسات تمرینی فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشته و می‌خواست در بازی با بورنموث هم سهمی داشته باشد، اما باید او را مدیریت می‌کردیم. مقابل نیوکاسل بازی می‌کند. او از بازی‌های ترکیبی، حرکات و ایجاد موقعیت بهترین بهره را می‌گیرد، اگر در یک‌سوم دفاعی حریف به او موقعیت برسد، برای ما دارایی ارزشمندی خواهد بود.»

سانچس در این فصل تنها پنج بازی با مربیگری مورینیو در ترکیب اصلی قرار گرفت و تنها گلی که زد در بازی با نیوکاسل بود که در ترکیب اصلی نبود و تیمش 3 بر 2 برنده شد.

 

منچستر یونایتد فرگوسن سولشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر