کد خبر: 710325 A

شاگردان یورگن کلوپ تحسین فوتبال انگلیس را متوجه خود کرده‌اند و به سمت قهرمانی این فصل با شتاب بالایی پیش می‌روند.

به گزارش ایلنا، آلن شیرر، اسطوره فوتبال انگلیس در یادداشتی فنی به تمجید عملکرد لیورپول در این فصل پرداخته و آنها را مدعی قهرمانی این فصل لیگ انگلیس می‌داند.

لیورپول در سرتاسر زمین تیمی منسجم است و به نظر نمی‌رسد که نقطه ضعفی داشته باشد.آرسنال قرار بود آزمون سخت آنها باشد اما لیورپول آرسنال را در هم کوبید و یکی از آسان‌ترین بازی‌های فصل خود را انجام داد.

تا حدی فشار روی یورگن کلوپ و تیمش وجود دارد اما فشار در ماه‌های مارس و آوریل بسیار بالاتر خواهد بود. هرچه بیشتر آنها در صدر جدول باشند، مردم بیشتر به این اشاره خواهند کرد که لیورپول هرگز قهرمان لیگ برتر (در قالب جدید) نشده است و آنها تنها تیمی هستند که در کریسمس صدرنشین بوده‌اند اما در پایان فصل قهرمان نشده‌اند.

کلوپ تلاش خواهد کرد از حالا تا پایان فصل، در تمامی مصاحبه‌ها بگوید که این سابقه ربطی به حال حاضر ندارد، همانطور که کنی دالگلیش، مربی پیشین من، زمانی که با بلکبرن قهرمان لیگ شدیم این را در مصاحبه‌هایش می‌گفت.

در آن تیم ما، هیچ بازیکنی سابقه قهرمانی لیگ برتر را نداشت اما کنی در تیم بود و او توانسته بود با لیورپول قهرمان لیگ (در دوران پیش از لیگ برتر) شود. او می‌دانست که کار را چطور باید انجام بدهد و در حالی که همه کمی آشفته بودند، او خونسردی را به تیم می‌آورد و باعث می‌شد کشتی ما به شکلی استوار به پیش برود.

کنی تمام تلاشش را کرد تا فشار را از روی ما بردارد و خودش آن را تحمل کند. کلوپ هم باید همین کار را با بازیکنان در نیمه دوم فصل انجام دهد.

آنها در برهه‌ای از فصل مقداری لغزش خواهند داشت، به‌ویژه زمانی که لیگ قهرمانان از سر گرفته شود اما کلوپ قهرمانی را تجربه کرده است. او با بوروسیا دورتموند دو بار فاتح لیگ آلمان شده، هرچند که حالا در باشگاه‌ بزرگ‌تری حضور دارد.

فشار بیشتر و بیشتر خواهد شد و لیورپول به تمام تجربه‌ای که دارد نیاز خواهد داشت تا از این فشار رهایی یابد. همه به این اشاره خواهند کرد که لیورپول چطور پیش‌تر با لغزش‌هایی که داشت دستش از قهرمانی دور ماند. آنها نمی‌توانند از این فشار دوری کنند و باید این فشار را تبدیل به انرژی به پیش رفتن کنند.

در بلکبرن که بودیم، سر الکس فرگوسن هر هفته بازی‌های روانی انجام می‌داد. اینکه پپ گواردیولا هم همین کار را بکند یا نه را نمی‌دانم اما مطمئنم که او در هر مصاحبه‌ای که انجام می‌دهد، پیام‌های ریزی خواهد فرستاد.

سیتی هفت امتیاز کمتر از لیورپول دارد اما برد آنها در خانه ساوتهمپتون می‌تواند سرنوشت فصلشان را عوض کند. آنها اعتماد به نفس خود را دوباره بازیافته‌اند و این چیزی است که پیش از بازی با لیورپول به ‌شدت به آن نیاز داشتند.

اما لیورپول در این فصل لحظات زیادی را تجربه کرده که شانس به سود آنها بوده است. مانند گل فوق‌العاده دانیل استاریج در خانه چلسی در لحظات پایانی که بازی را مساوی کرد. یا اینکه ریاض محرز در بازی در آنفیلد در آخرین دقیقه یک پنالتی را از دست داد. یا اینکه جوردن پیکفورد، دروازه‌بان اورتون در دربی مرسی‌ساید یک گل دقیقه 96 را به لیورپول تقدیم کرد. به اینها که نگاه می‌کنید از خود می‌پرسید: «آیا این بار نوبت آنهاست؟» اما چیزی که قطعی است این است که آنها هرگز فرصتی بهتر از این برای قهرمانی نداشته‌اند.

 

 

چلسی لیورپول منچستر سیتی لیگ جزیره آلن شیرر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر