کد خبر: 710324 A

خبر نابودی منچسترسیتی کاملا اغراق‌شده بود. درست است که تیم پپ گواردیولا در بهترین فرم خود نبود اما آنها توانستند ساوتهمپتون را ببرند و نشان دهند که همچنان کاملا سرزنده هستند.

به گزارش ایلنا، اما اینکه آنها توان کافی برای فتح لیگ برتر را داشته باشند مساله دیگری است و بستگی به اوضاع لیورپول هم دارد. دو تیم پنجشنبه‌شب در دیداری حیاتی به مصاف هم می‌روند که می‌تواند سرنوشت قهرمان لیگ برتر را رقم بزند. به این ترتیب به‌زودی می‌توانیم دریابیم که آیا سیتی توانسته از دو شکست تلخ پیش از کریسمس رهایی یابد یا نه.

عملکرد سیتی نسبت به بازی‌های برابر کریستال پالاس و لسترسیتی بسیار بهتر شده بود. در آن دو بازی، سیتی در خط حمله خلاقیت خاصی نشان نمی‌داد (البته با معیارهای خودشان) و در دفاع هم متزلزل بود.

آنها در غیاب داوید سیلوا و فرناندینیو نمی‌توانستند خط دفاعی حریفان را باز کنند و مجبور بودند به سانتر روی بیاورند که فایده‌ای هم نداشت. حریفان برابر آنها از ضدحمله استفاده می‌کردند و آنها بدون ستاره برزیلی خط میانی‌شان کسی را نداشتند که با ضدحملات مقابله کند.

این دو شکست باعث شد آنها با یک بازی کمتر از لیورپول، 10 امتیاز کمتر از این تیم داشته باشند و سوالات بسیاری برای این تیم مطرح شده بود اما به این پرسش‌ها تا حد زیادی پاسخ داده شد.

عجیب نبود که آنها خیلی بهتر شده بودند، چرا که سیلوا و فرناندینیو به ترکیب برگشته بودند. تیم دوباره از عقب بازیسازی می‌کرد و کار دفاعی هم به شکلی عالی انجام می‌شد.

بزرگ‌ترین دغدغه سیتی این بود که آنها فرصت‌های بسیاری را از دست دادند و نزدیک بود دوباره نتیجه ضعیفی بگیرند. سیلوا روی یک حرکت معمول برای سیتی، گل اول را زد. سپس ریاض محرز و سرخیو آگوئرو فرصت‌های عالی برای گلزنی را از دست دادند و ساوتهمپتون روی اشتباه آلکساندر زینچنکو به گل تساوی رسید.

سیتی حالا به پله اول برگشته بود. آنها در دو بازی قبلی هم برتری خود را از دست داده بودند و اوضاع حالا بد به نظر می‌رسید. عملکرد تیم بهتر شده بود، پاس‌کاری‌های آنها روان‌تر بود و تیم انرژی بیشتری داشت اما آیا تیم به اندازه کافی خود را باور داشت که بتواند این بار نتیجه بگیرد؟

زینچنکو در یک صحنه دیگر نزدیک بود خطای پنالتی مرتکب شود و اوضاع سیتی نامساعد به نظر می‌رسید. تعجبی ندارد که گواردیولا به دنبال جذب بن چیلول است. اما سپس ابرها کنار رفتند. این بار شانس با آنها یار بود. رحیم استرلینگ در نزدیکی خط عرضی به توپ رسید، آن را سانتر کرد و توپ با برخورد به بازیکن حریف وارد دروازه شد. سپس ضربه مرگبار سیتی وارد شد. زینچنکو یک سانتر دیگر انجام داد که توپ به آگوئرو رسید و او هم با ضربه سر گل زد. این گل برای مدافع چپ اوکراینی ارزش بسیاری داشت.

در نیمه دوم، سیتی فرصت‌های بسیاری داشت که نتوانست آنها را گل کند و آگوئرو هم یک بار توپ را به تیر دروازه زد. اگر ساوتهمپتون توان نبرد داشت، بازی می‌توانست پایان پراضطرابی برای سیتی داشته باشد ولی این اتفاق نیفتاد. اما لیورپول توان لازم را دارد. اگر سیتی پنجشنبه با هر تیم دیگری در لیگ برتر بازی داشت، می‌توانست از بازگشت به روزهای خوب مطمئن باشد اما مردان یورگن کلوپ رقیب آنها در ورزشگاه اتحاد هستند.

سیتی سلاح‌های فراوانی برای این بازی در اختیار دارد اما آنها شکنندگی‌هایی هم دارند، در حالی که به نظر نمی‌رسد لیورپول نقطه ضعف خاصی داشته باشد. روز یکشنبه، سیتی بارها خوش‌شانس بود که دروازه‌اش باز نشد اما مهاجمان لیورپول بهتر از بازیکنان ساوتهمپتون عمل خواهند کرد. البته مشکل بازیکنان تهاجمی سیتی هم هست. اگر آنها مقابل لیورپول هم تا این حد فرصت‌ها را از دست بدهند، تاوان سنگینی خواهند پرداخت و اختلاف امتیازشان با صدرنشین به 10 خواهد رسید.

گواردیولا فصل قبل به بازیکنانش می‌گفت: «اگر می‌خواهید تیم بسیار بزرگی باشید، باید یاد بگیرید که آن گل‌های لعنتی را بزنید.» طبق این تعریف، سیتی در روز یکشنبه تیم بسیار بزرگی نبود اما آنها پیش‌ از این بازی موقعیت‌های زیادی هم نمی‌ساختند.

در هر حال سیتی نشان داد که از روزهای بد فاصله گرفته است و حالا کوین د‌بروین هم در آستانه برگشت است. لیورپول در بازی با سیتی اوضاع بهتری دارد و اوضاعش ممکن است پنجشنبه شب حتی بهتر هم بشود اما سیتی تسلیم نخواهد شد.

 

 

لیورپول منچستر سیتی لیگ جزیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر