کد خبر: 155099 A

هفته ۳۱ لیگ برتر انگلیس؛

چلسی با این نتیجه ۶۹ امتیازی شد و به تنهایی در صدر جدول یکه تازی می کند. آرسنال هم با ۶۲ امتیاز همچنان در جایگاه سوم جدول قرار دارد.

هفته سی و یک ام لیگ برتر جزیره که با برتری خرد کننده چلسی بر آرسنال در دربی بزرگ شهر لندن آغاز شده بود با برگزاری ۶ دیدار دیگر نیز پیگیری شد که من سیتی در دیداری جذاب موفق شد فولام را با ۵ گل از پیش رو بردارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نخستین دیدار از هفته سی و یکم لیگ برتر جزیره از ساعت ۱۷:۱۵ آرسنال در هزارمین بازی که آرسن ونگر را روی نیمکت خود می دید، در استمفوردبریج شهر لندن به مصاف چلسی رفت که این دیدار در پایان با نتیجه ۶ بر صفر به سود شاگردان مورینیو به پایان رسید تا ونگر و شاگردانش روز کابوس واری را در این هفته تجربه کنند.

ابتدا در دقیقه ۵ سامی اتوئو موفق شد نخستین گل بازی را به ثمر رساند. سازنده این گل شورله بود که توپ را به اتوئو سپرد تا این بازیکن کهنه کار کامرونی چلسی را یک بر صفر پیش بیاندازد. در ادامه در دقیقه ۹ نوبت به اتوئو بود که برای شورله موقعیت سازی کند. شورله هم قدر این موقعیت را به خوبی دانست و توپ را دور از دستان شزنی به تور دروازه توپچی ها دوخت تا کار ونگر و شاگردانش سخت شود. در ادامه اتوئو به علت مصدومیت از مورینیو خواست که او را از زمین مسابقه بیرون بکشد. تورس به جای وی وارد زمین شد. در دقیقه ۱۶ در حالیکه دروازه آرسنال روی ضربه هازارد در استانه فروپاشی مجدد بود چمبرلینگ با دست توپ را متوقف کرد تا بازی کمی به جنجال کشده شود. مورینیو و شاگردانش به شدت به این صحنه معترض شدند و داور مسابقه بعد از مشورت با کمک های خود دستور یک ضربه پنالتی به سود آبی های لندنی را صادر کرد. هازارد در دقیقه ۱۷ موفق شد توپ را برخلاف حرکت دروازه بان آرسنال به گل بدل کند تا سومین گل چلسی به ثر رسید. نکته قابل تامل اینکه به جای چمبرلینگ، کیرون گیبس از زمین مسابقه اخراج شد.

در ادامه بازی کمی از جریان عادی خارج شد و شاگردان مورینیو به حفظ توپ می پرداختند و توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی در سوی دیگر آرسن ونگر با بیرون کشیدن پودولسکی و به میدان فرستادن فرمایلن سعی کرد گل های دریافتی تیمش بیشتر از این نشود، اما در دقیقه ۴۲ اسکار موفق شد چهارمین گل را نیز وارد دروازه آرسنال کند تا هزارمین بازی ونگر بر روی نیمکت توپچی ها به کابوسی هولناک بدل شود.

در نیمه دوم اگرچه آرسنالی ها نایی برای جبران این نتیجه سنگین نداشتند ولی دست از تلاش بر نمی داشتند تا بتوانند از بار این شکست کم کنند، ولی این چلسی بود که بازی را اداره می کرد. در دقیقه ۶۶ اسکار موفق شد گل پنجم را نیز وارد دروازه توپچی ها کند. محمد صالح در دقیقه ۷۱ گل ششم را نیز وارد دروازه آرسنال کرد تا تیره روزی های آرسن ونگر را در این دیدار کامل کند. چلسی با این نتیجه ۶۹ امتیازی شد و به تنهایی در صدر جدول یکه تازی می کند. آرسنال هم با ۶۲ امتیاز همچنان در جایگاه سوم جدول قرار دارد.

لیورپول دیگر تیم مدعی لیگ برتر جزیره نیز در دیداری پر گل موفق شد ۶ بر ۳ کاردیف را از پیش رو بردارد تا همچنان در تعقیب تیم چلسی باشد.

برنامه و نتایج کامل دیدارهای هفته سی و یکم لیگ برتر جزیره به این شرح است:

شنبه ۲ فروردین

چلسی(۶) - آرسنال(صفر)

هال سیتی(۲) - وست برومویچ(صفر)

منچسترسیتی(۵) - فولام(صفر)

نیوکسل(صفر) - کریستال پالاس(صفر)

نوریچ(۲) - ساندرلند(صفر)

کاردیف(۳) - لیورپول(۶)

اورتون(۳) - سوانسی(۲)

وستهام(صفر) - منچستریونایتد(۲)

یکشنبه ۳ فروردین

تاتنهام - ساوتهمپتون، ساعت ۱۸

استون ویلا - استوک سیتی، ساعت ۲۰:۳۰

بازی جدول چلسی دروازه بان زمین لندن لیگ برتر لیگ برتر انگلیس آرسنال صفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر