کد خبر: 770581 A

حتی اگر فرض را برصحت ادعای شفر و مدیریت باشگاه استقلال بگذاریم و بگوییم که او مصدوم بوده و این سوال مطرح می شود که اگر صیاد منش مصدوم بوده که یک فصل نتوانسته بازی کند چطور سرمربی تیم ملی او را دعوت می کند به او بازی می دهد و او هم در اولین ده دقیقه بازی اش در تیم ملی گل می زند.

اله یار صیاد منش از جمله معماهای مربیگری آقای شفر و مدیریت استقلال در فصل گذشته است. این جوان 18 ساله که می توانست حتی در جام جهانی هم به عنوان جوانترین بازیکن جام و جوانترین فوتبالیست ایرانی خودنمایی کند در گیرودار اتفاقات پشت پرده استقلال از چشم ها دور ماند و بهانه این بود که صیاد منش مصدوم است و تا همین روزهای پایانی حضور شفر هم بازی به او در استقلال نرسید .

صیادمنش دیشب ده دقیقه در ترکیب تیم ملی حضور یافت و یک گل زیبا هم زد تا معمای بازی ندادن او در استقلال پیچیده ترشود .

گفته می شود این بازیکن خوش آتیه که دو هفته بعد به تیم فنرباغچه ترکیه می پیوندد در گیرودار دلال بازی های پسر شفر در استقلال گرفتار آمده و شفر خواسته تا پسرش مدیریت برنامه صیاد منش را برای انتقال به اروپا بر عهده بگیرد که صیاد منش قبول نکرده است و همین بهانه ای شده تا شفر او را به بهانه مصدومیت پشت پرده نگه دارد و چشمان تیز کارشناسان و باشگاهها او را نبیند!

اکنون از مدیریت باشگاه استقلال سوال داریم که آیا واقعا براین اتفاقات وقوف داشته است ؟

 

اگر داشته و اجازه داده یک مربی خارجی هرکاری می خواهد با یک جوان ایرانی بکند که بدا به حال این فوتبال و اگر نمی دانسته که عذر بدتر از گناه است.

از طرفی اعضای فنی هیات مدیره استقلال که برخی ها مثل میرشاد ماجدی خود را خبره و کارشناس هم می دانند چرا یکبار به شفر نگفتند چرا صیاد منش را بازی نمی دهد؟ شماها هم تقصیر دارید آقایان هیات مدیره و اعضای کمیته فنی که دورهم جمع می شوید و چای و شیرینی و گپ و گفتی دوستانه و حمایت بی چون و چرا از مدیرعامل !

چه استعدادهایی که در این وانفسای باشگاهداری دولتی ما هرز رفته اند و همگی مثل صیاد منش این شانس را نداشته اند که مربی خارجی تیم ملی  از راه برسد و او را از پستوهای تاریک دلالی بیرون بکشد و در اولین حضورش در تیم ملی با ده دقیقه بازی خود را به اثبات برساند.

حتی اگر فرض را برصحت ادعای شفر و مدیریت باشگاه استقلال بگذاریم و بگوییم که او مصدوم بوده و این سوال مطرح می شود که اگر صیاد منش مصدوم بوده که یک فصل نتوانسته بازی کند چطور سرمربی تیم ملی او را دعوت می کند به او بازی می دهد و او هم در اولین ده دقیقه بازی اش در تیم ملی گل می زند.

درد فوتبال ما یکی دوتا نیست. آن از اتفاقات فینال جام حذفی که مشخص نشد چی بود و چی شد و چرا 4 ساعت وقت مردم و تلویزیون را براحتی گرفتند و این هم اتفاقاتی که در باشگاههای دولتی ما می افتد و جالب است که در همه موارد جناب وزیر ورزش همانند سرداری فاتح و ناجی بزرگ در آخرین لحظه وارد می شود  دستور می دهد که چنان شود و چنین نشود.

در بازی فینال جام حذفی زمانی که داور سوت عدم برگزاری بازی را کشید تا تماشاگران و تیم ها رفتند و آب به چمن ورزشگاه بستند یکساعت طول کشید و وقتی بازی شروع شد بعد از دو ساعت وقفه بیانیه ای را مجری برنامه شبکه سه قرائت کرد از قول وزیر ورزش که دستور اکید داده بود بازی به هر شکل ممکن باید برگزار شود.

خیلی هم ممنون جناب سلطانی فر! سوال می کنیم در آن دوساعت شما کجا تشریف داشتید؟

مگر مدیرکل استان نماینده تام الاختیار شما در استان نیست؟

چرا همان لحظه اول که تیم داماش بازی در می آورد و بالا نمی آمد به مدیر کل استان گیلان دستور ندادید که به مدیر باشگاه دستور بدهد تیمش را برای بازی مهیا کند؟

جناب سلطانی فر! چشم بستن بر اتفاقات خطرناک دو بازی پرسپولیس و سپاهان و گذر کردن از اتفاقات خطرناک اولین بازی در ورزشگاه آزادی و احکامی به سبک نه سیخ بسوزد نه کباب که بریده نتیجه اش را در اصفهان دیدیم. در تهران یک نفر جان خود را از دست داد و دهها نفر دست و پا و سرشکسته روی دست مردم ماندند و در اصفهان چشمی نابینا شد و بازهم دهها زخمی و صدماتی که به هردو ورزشگاه ازادی و اصفهان وارد آمد و آبرویی که ازفوتبال ایران در برابر دیدگان آسیایی ها و جهانیان رفت.

فینال جام حذفی را باید پیش بینی چنین اتفاقاتی را می کردید.

مدیرکل شما در استان خوزستان ، هیات فوتبال استان و ناظران فدراسیون فوتبال چکاره بودند که فکر این اتفاقات را نکرده بودند؟

برگردیم به الله یار صیاد منش که امروز بر همگان واضح و مبرهن شده که او اسیر یک دسیسه پنهان در باشگاه استقلال شده است.

بدون شک اولین گناه متوجه مدیر عامل استقلال است چون اوست که باید امروز پاسخ این معما را بدهد. از کجا معلوم با بازیکنان جوان دیگر چنین نکنند.

جوانانی که برای از دست ندادن جایگاه خود سکوت می کنند و هر نوع ظلمی را تحمل می کنند ولی یکی از آنها می شود صیاد منش که از شانس خوبش مقابل مربی تیم ملی و دیدگان میلیونها بیننده تلویزیونی می آید و در ده دقیقه خط بطلانی بر تفکرات پوچ و دروغین کسانی می کشد که یک فصل به او بازی نداند و گفتند مصدوم است. شاید هم مصدومیتی داشته ولی نوع بازی او در تیم ملی نشان داد که مصدومیت بهانه ای بیش نبوده است .

استقلال و پرسپولیس دوباره در آستانه بستن تیم های خود برای فصل آتی هستند.

لطفا ناظرانی آگاه بگذارید تا اولا بازیکنان بنجل خارجی را با قیمت های نجومی دلالان حاضری خور به دو تیم هدیه نکنند و جوانانی مثل صیاد منش را پشت خط نگه ندارند.

*سیدرضافیض آبادی

استقلال بازی باشگاه استقلال تیم ملی سرمربی تیم ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر