کد خبر: 710797 A

مدت‌هاست که بازیکنان بی‌کیفیت خارجی به لیگ برتر ایران می‌آیند و نه‌تنها نمی‌توانند کمکی به تیم‌ها داشته باشند، بلکه برای این تیم‌ها هم دردسرهای بزرگی ساختند. دردسرهایی مثل کسر امتیاز و البته بسته شدن پنجره نقل و انتقالات که مشکلات زیادی برای تیم‌ها به وجود آورده.

به گزارش ایلنا، یکی از تیم‌هایی که معمولا در انتخاب بازیکنان خارجی‌اش دقت زیادی به خرج می‌داد و بهترین بازیکنان خارجی را به لیگ ایران می‌آورد فولاد خوزستان بود اما حالا این تیم هم مثل دیگر تیم‌های لیگ برتری با مشکلاتی مواجه شده که عجیب است. فولادی‌ها نه تنها در انتخاب بازیکن خارجی اشتباه کردند، بلکه حالا با مشکل بزرگی مواجه شدند. چراکه خبر می‌رسد نگچی لوپز و سوارز تارتا بازیکنان برزیلی نیم‌فصل اول فولاد خوزستان قصد دارند به خاطر پرداخت نشدن مطالبات‌شان به فیفا شکایت کنند. شکایتی که می‌تواند خطرناک باشد

فولاد خوزستان همیشه به‌عنوان یکی از باشگاه‌های خوش‌حساب فوتبال ایران معرفی می‌شود. باشگاهی که همیشه در پرداختی‌هایش نظم داشته و البته بدهی به بازیکن و مربی نداشته. فولادی‌ها علاوه بر اینکه سعی کردند بدهی نداشته باشند، در امکانات سخت‌افزاری هم پیشرفت زیادی داشتند که باعث تحسین اهالی فوتبال شده. فولادی‌ها علاوه بر امکانات سخت‌افزاری زیاد از جمله استخر، سالن بدنسازی و زمین تمرین اختصاصی، حالا یک ورزشگاه اختصاصی و مجهز دارند که قرار است به‌زودی آن را افتتاح کنند. در روزهایی که همه منتظر افتتاح رسمی ورزشگاه فولاد آره‌نا هستند، خبر می‌رسد 2 بازیکن خارجی تصمیم دارند از فولاد خوزستان به فیفا شکایت کنند. نگچی لوپز و سوارز تارتا بازیکنانی هستند که به تازگی از فولاد خوزستان جدا شدند. بازیکنانی که در نیم‌فصل اول نتوانستند خودی نشان دهند تا خیلی زود در فهرست مازاد فولادی‌ها قرار بگیرند. قبل از اینکه به پایان نیم‌فصل برسیم، تارتا در مصاحبه‌ای عجیب اعلام کرده بود، نه‌تنها فولاد خوزستان مطالباتش را نداده، بلکه مدارکش را از او گرفته تا نتواند از کشور خارج شود. این مساله خیلی عجیب به نظر می‌رسید اما از سوی مسوولان فولاد خوزستان تکذیب نشد.

بعد از این اتفاقات، طولی نکشید که خبر رسید نگچی لوپز و سوارز تارتا بازیکنان برزیلی فولاد خوزستان با بدرقه مسوولان باشگاه، از تیم جدا شدند و به کشورشان برگشتند. در عکسی که منتشر شد، همه چیز خیلی خوب به نظر می‌رسید اما ظاهرا هیچ تسویه‌حسابی در مورد این بازیکنان صورت نگرفت. ظاهرا قرار بود مطالبات این بازیکنان خیلی زود پرداخت شود اما سال 2018 هم تمام شد و پولی به لوپز و تارتا پرداخت نشد. با این اتفاق، تارتا و لوپز تصمیم گرفتند از فولاد خوزستان به فیفا شکایت کنند. این مساله ظاهرا خیلی زود هم به باشگاه فولاد خوزستان انتقال داده شد اما تا الان هیچ واکنشی در این مورد صورت نگرفته.

فولادی‌ها که تا به حال پرونده‌های اینچنینی را تجربه نکردند و البته شناخت چندانی از این شرایط ندارند، به نظر می‌رسد به‌زودی با خطر کسر امتیاز از سوی فیفا مواجه شوند. چراکه اگر تارتا و لوپز شکایت خود را به فیفا ببرند، این نهاد بین‌المللی خیلی زود دست به کار می‌شود تا به پرونده رسیدگی کند. البته وقتی چنین شکایت‌هایی پیش می‌آید معمولا فیفا یکی، 2 بار به باشگاه مورد نظر برای پرداخت بدهی‌ها اخطار می‌دهد و پس از آن، امتیاز کسر می‌شود که باید دید در مورد فولاد چه شرایطی پیش می‌آید. به نظر نمی‌رسد باشگاه فولاد خوزستان برای پرداخت بدهی این 2 بازیکن برزیلی مشکل مالی داشته باشد اما معلوم نیست به چه دلیلی تا الان بدهی آنها را پرداخت نکرده. به هر حال، پرداخت نشدن بدهی تارتا و لوپز در چند روز آینده، ممکن است پیشینه خوب باشگاه فولاد خوزستان را خدشه‌دار کند که این مساله هم برای باشگاه منظمی مثل فولاد دست‌کمی از کسر امتیاز ندارد. حالا باید منتظر ماند و دید در نهایت مشکل تارتا و لوپز چه زمانی حل می‌شود. بازیکنان بی‌کیفیتی که در ابتدای فصل به فولاد خوزستان آمدند و نتوانستند از فرصت برای خودنمایی و بیشتر ماندن در لیگ برتر ایران استفاده کنند.

گزارش: سمیرا شیرمردی

 

افشین قطبی فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر