کد خبر: 248703 A

شانس میزبانی جام ملت‌ها را داریم؛

علی کفاشیان که تلاش می کرد خود را آرام و خنده رو نشان دهد و بواسطه تغییراتی که گفته می‌شود از ناحیه وزارت ورزش هدایت خط می گیرد، گفت: مشکلی با کنار رفتن از فدراسیون فوتبال ندارم.

در شرایطی که موج تغییرات در فدراسیون فوتبال به اوج خود رسیده و هر روز برکناری یکی از مسئولان اجرایی فدراسیون عملی می شود، رئیس فدراسیون فوتبال امروز صراحتا درجمع خبرنگاران از آمادگی خود برای واگذاری ریاست فدراسیون فوتبال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با تغییر نایب رئیس اول و بانوان، دبیرکل و رئیس کمیته های پزشکی ورزشی، جوانان و فنی و توسعه این روزها شایعه برکناری علی کفاشیان هم قوت گرفته و گفته می شود مجمع اسفند ماه فدراسیون فوتبال شاید آخرین حضور کفاشیان بر صندلی ریاست باشد.

علی کفاشیان بیش از هر زمانی پایه های صندلی ریاست اش را لرزان می بیند امروز با جملاتی که به نظر فرار به جلو به نظر می رسد از آمادگی اش برای کنار رفتن از فدراسیون خبر داد.

او که تلاش می کرد خود را آرام و خنده رو نشان دهد و بواسطه تغییراتی که گفته می‌شود از ناحیه وزارت ورزش هدایت خط می گیرد، گفت: مشکلی با کنار رفتن از فدراسیون فوتبال ندارم و اگر فرد دیگری می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند، حاضرم جایم را به او بدهم.

کفاشیان ادامه داد: ۸۰ درصد عمر مدیریتی من گذشته و ۲۰ درصد باقی آن مانده است و در مدت باقی نیز تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات سالم به کار خواهیم برد.

کفاشیان در واکنش به این مسئله که گفته می شود اسلامیان جای او را در ریاست فدراسیون خواهد گرفت، گفت: چنین مسئله ای مطرح نیست. ابتدا اجازه بدهید اسلامیان در فدراسیون جا بیفتد و بعد چنین شایعاتی مطرح کنید.

وی ادامه داد: اسلامیان در باشگاه سپاهان کار کرده است و شناخت خوبی از فوتبال ایران و باشگاه ها دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه میزبانی امارات برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ به هیچ عنوان قطعی نشده است، گفت: فاکتورهای بهتری نسبت به این رقیب برای اخذ میزبانی داریم.

وی در خصوص برگزاری نشست با نمایندگان کنفدراسیون آسیا که برای بازدید نهایی از امکانات ایران به تهران آمده اند، تصریح کرد: این دو نماینده مدارک و مستنداتی در خصوص اقدامات انجام شده و امکانات خواسته اند که به طور کامل ارائه شد.

کفاشیان تصریح کرد: شش کشور نامزد میزبانی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا بودند که در این بین ایران و امارات باقی مانده اند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه مسابقات فوق برای نخستین بار درسال ۲۰۱۹ با حضور ۲۴ تیم برگزار می شود گفت: حضور این تعداد تیم می تواند باعثگسترش فوتبال در قاره پهناور شود.

کفاشیان گفت: نمایندگان آسیا با حضور در ایران و امارات گزارشات خود را تکمیل و تا ماه آینده به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه می کنند و فرودین ماه هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبان را مشخص می کند.

وی با اشاره به اینکه به اخذ میزبانی امید زیادی دارد عنوان کرد: به هیچ عنوان امارات به عنوان میزبان انتخاب نشده و اخبار انتشار یافته صحبت ندارد.

کفاشیان با اشاره به اینکه گزارش اقدامات انجام شده درشهرهای کرمان، خراسان، اصفهان و شیراز به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه شد، ادامه داد: فوتبال ایران طرفداران و علاقمندان زیادی دارد و در تمامی استان ها امکانات مطلوب است. همچنین تا سال ۲۰۱۹ تمامی معیب برطرف خواهد شد.

وی افزود: شاید ورزشگاه های امارات ظاهر بهتری نسبت به ایران داشته باشند ولی به یاد داریم که ۶ سال قبل و با آغاز لیگ قهرمانان آسیا هیچکدام از ورزشگاه های ایران استاندارد نبودند، اما هم اکنون اکثر آنها درجه آ هستند و امکانات کافی را دارند.

کفاشیان همچنین معتقد است که جاذبه گردشگری ایران نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که شانس میزبانی را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: ابتدا شش استان را معرفی کرده ایم و در نظر داریم تا دو استان دیگر را هم اضافه کنیم. در استان های معرفی شده، ۷ ورزشگاه استاندارد و ۲۲ زمین تمرین موجود است.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه در باره واریز بخشی از پول های فدراسیون فوتبال به حساب شخصی فردی گفت: تاکنون هیچ پولی از فدراسیون بین المللی و کنفدراسیون آسیا به حساب شخصی کسی واریز نشده است، مگرحساب سفارت ایران، چون اصلا این نهادها قبول نمی کنند که پولی به حساب شخصی واریز کنند.

وی افزود: بخشی از هزینه ها را در داخل کشور تامین می کنیم و باید به خارج از کشور منتقل شوند تا برای پرداخت حقوق مربیان وهزینه اردوها مصرف شود اما به دلیل تحریم ها نمی توانیم به راحتی این کار را انجام دهیم.

کفاشیان خاطرنشان کرد: از هوشنگ مقدس تشکر می کنم که این کار را بدون کارمزد برای ما انجام داده است چون اگر بخواهیم این کار را از طریق یک صرافی انجام دهیم باید کارمزد بپردازیم.

وی اظهار داشت: چند سال پیش یک حساب در کشور مالزی باز کردیم اما به دلیل تحریم ها، یک میلیون دلار از پول های ما که در این حساب بود از دست رفت.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: کی روش گفته است که مقدس را قبول دارم و پول حقوق من را به حساب وی واریز کنید. او هم بلافاصله پس از واریز شدن پول به حسابش، آن را به حساب کی روش منتقل می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مسئله حضور تماشاگران زن در صورت میزبانی ایران در جام ملت های آسیا گفت: به نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که تماشاگران زن خارجی مشکلی برای حضور در ورزشگاه ها ندارند اما ایرانی ها مجاز به این کار نیستند.

اصفهان ایران جام ملت های آسیا حقوق زمین فدراسیون فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا مالزی وزارت ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر