کد خبر: 229996 A

نیمه‌نهایی‌جام‌حذفی‌فوتبال؛

رقابت پرسپولیس و ذوب‌آهن درهفته‌سوم‌لیگ با برتری سرخ‌‌ها به پایان رسید، اما شرایط این مسابقه کاملا متفاوت است و غیرقابل پیش‌بینی؛ فوتبالی که شایدحتی برنده آن را ضربات‌مرگبار پنالتی مشخص کند.

جام حذفی به حساس‌ترین مراحل خود رسیده است. نیمه‌نهایی جام حذفی اوج هیجان برای معرفی دو تیم فینالیست این رقابت ها محسوب می شود؛ جایی که پرسپولیس پذیرای ذوب آهن اصفهان خواهد بود و پدیده از نفت‌تهران میزبانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن در نخستین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی باشگاه‌های‌کشور روز جمعه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت تا نخستین فینالیست این رقابت‌ها را مشخص کنند.

این بازی که تقابل تفکرات درخشان و گل محمدی است به نوعی مصاف دو سرمربی پرسپولیسی محسوب می شود که این فصل تیم های شان با نوسانات بسیاری روبرو بودند. دو تیم در لیگ شروع خوبی نداشتند اما رفته رفته به شرایط مطلوب بازگشتند. پرسپولیس با پیروزی در دربی بازگشت دوباره ای به لیگ داشت و تاحدودی نتایج ضعیف نیم فصل اول را جبران کرد. در مقابل ذوب آهن پس از نتایج خوب هفته های پایانی با شکست استقلال بازگشت باشکوهی به نیمه نهایی جام حذفی داشت و گل محمدی باردیگر شایستگی های خود را در مربیگری به اثبات رساند.

در نیه نهایی جام حذفی هر دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن در اندیشه رسیدن به فینال و جبران ناکامی‌‎های خود در لیگ در جام حذفی هستند که در این بین سرخپوشان تهرانی برای اینکه دوباره وارد بحران نشوند، بیش از مهمان خود به برد نیاز دارند.

پرسپولیس و مشکلات عدیده درخشان
محرومیت محسن بنگر و امید عالیشاه، مصدومیت پیام صادقیان و رضا حقیقی، فاصله کم بین بازی‌های مهم و خستگی نفرات تیم و شکست مقابل نفت تهران اصلی‌ترین مشکلات تیم حمید درخشان در بازی حساس روز جمعه با ذوب‌آهن است.

هرچند چنین مشکلاتی در شرایط عادی یک تیم را از وضعیت نرمال به شرایط بحرانی نزدیک می‌کند اما انگیزه رسیدن به فینال، قهرمانی در جام حذفی و آسیایی شدن، یک امتیاز مثبت برای تیم جوان و جنگنده سرخپوشان خواهد بود تا مقابل حریف اصفهانی‌ خود سربلند زمین مسابقه را ترک کند.

در سوی دیگر میدان اما ذوب‌آهن به لطف پیروزی‌های اخیر در لیگ برتر، صعود به نیمه بالای جدول و همچنین حذف کردن استقلال در مرحله گذشته جام، با روحیه بالا به تهران سفر می‌کند تا با پشت سر گذاشتن پرسپولیسی که شرایط چندان مساعدی در درون زمین ندارد، گامی بلند برای رسیدن به قهرمانی جام حذفی بردارد.

مصاف‌تهران و اصفهان که تاکنون مشخص نشده با حضور تماشاگران پرسپولیس برگزار خواهد شد یا نه، تقابل دو تیم پرسابقه فوتبال کشور است که هر دو سابقه حضور در مراحل پایانی رقابت‌های باشگاهی در سطح‌آسیا را دارند.

رقابت دو تیم در هفته‌سوم لیگ با برتری سرخ‌پوشان به پایان رسید، اما شرایط این مسابقه‌حذفی کاملا متفاوت است و احتیاط و بازی‌سنجیده از سوی هر دو تیم فوتبال غیر قابل پیش بینی را نوید می دهد؛ فوتبالی که شاید حتی برنده آن را ضربات مرگبار پنالتی مشخص کند.

برنامه مرحله نیمه‌ نهایی به شرح زیر است:
پرسپولیس - ذوب‌آهن‌اصفهان، ساعت ۱۵:۱۵، ورزشگاه آزادی

شنبه - ۱۵ آذرماه
پدیده‌مشهد - نفت‌تهران، ساعت ۱۴، ورزشگاه ثامن‌الائمه

استقلال بازی پرسپولیس جام حذفی ذوب آهن رقابت فوتبال مشکلات نیمه نهایی نیمه نهایی جام حذفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر