کد خبر: 990851 A

برای ساماندهی سیم کارهای با هویت متناقض، سامانه استعلام خدمات مربوط به سرویس‌های مخابراتی ثبت‌شده به نام مشترکان راه‌اندازی شده است؛ سامانه‌ای که راه‌های سو استفاده از طریق سیم‌کارت و سایر خدمات ارتباطی را مسدود می‌کند.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هفدهمین قسمت از سری ویدئوهای «ایران هوشمند» سامانه استعلام خدمات مربوط به سرویس‌های مخابراتی که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شده را مورد بررسی قرار داده است.

در این سامانه شما می‌توانید تعداد تمامی سرویس‌های مخابراتی که به نام شما ثبت‌شده است را استعلام کنید. نتیجه این استعلام به خط تلفن همراه اعلام‌شده توسط شما پیامک می‌شود. در فاز اول طرح، تعداد سیم‌کارت‌های شما در اپراتورهای تلفن همراه و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویس‌های مخابراتی نظیر ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمکس و... اعلام می‌شود.

برای مراجعه به این سامانه کافی است به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir و بخش استعلام سرویس‌های مشترکین مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات هویتی خود، پیامک حاوی تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده و سایر خدمات سرویس‌های مخابراتی به نامتان را از طریق پیامک دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامتان ثبت‌شده است با ارسال پیامک حاوی شماره ملی به سرشماره 3000150 مطلع شوید.

انتهای پیام/
ایران پیامک تلفن همراه سیم کارت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر