کد خبر: 968464 A

با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد

ایلنا، صبح امروز معاون علمی و فناوری رییس جمهور با استقبال مسئولین استان آذربایجان شرقی، وارد تبریز شد. ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد. درجریان این بازدید از دستگاه پمپ دو مکشه انتقال آب خلیج فارس تست گیری شد. لازم به ذکر است این پمپ برای اولین بار در کشور مورد استفاده قرار می گیرد و دارای توان مصرفی 2700 کیلووات است و از طریق آن آب خلیج فارس به کلیه صنایع کشور از جمله مس سرچشمه، گل گهر و ... منتقل خواهد شد.

در ادامه این سفر، رییس بنیاد ملی نخبگان به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری این استان می‌رود و علاوه بر گفت وگو با فناوران پارک از نمایشگاه محصولات فناورانه نیز بازدید می‌کند. همچنین آیین واگذاری 9 قطعه زمین به شرکت های دانش بنیان و فناور نیز در این بخش انجام می‌شود. 13 هزار متر مربع مجموع مساحت این اراضی است.

همچنین در پارک از 11 محصول دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی می‌شود. گفتنی است پیشتر طرح توسعه نوآوری ها و فناوریهای حوزه معدن و صنایع معدنی این معاونت، به منظور توسعه زیست بوم معدن، طی تفاهم نامه ای با منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی تبریز، اقدام به راه اندازی منطقه ویژه فناوری معدن در استان آذربایجان شرقی نموده است.

آذربایجان شرقی رییس جمهور معاون معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر