کد خبر: 802567 A

زیرساخت‌های حیاتی کشور موظف شده‌اند، برای اجرای طرح امن سازی از شرکت‌های بخش خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در دو بخش مشاوره و ممیزی استفاده کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، این خبر امروز در نشست مدیران عامل و مسئولان شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در مرکز افتا اعلام شد.

در این جلسه عنوان شد: برای اجرای طرح امن سازی، سازمان‌های دولتی و حاکمیتی موظف شده اند تا در زمینه های فنی، امنیتی و بخش امنیت اطلاعات از مشاوره بخش خصوصی دارای مجوزها و گواهی‌های لازم، استفاده کنند .

تعیین سطح بلوغ امنیتی موجود و مطلوب برای زیرساخت‌های حیاتی کشور، از جمله اهداف اجرای طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور است که در مدت زمان مشخص شده، همه آنها در سطوح پنج گانه‌ای طبقه بندی خواهند شد که شرکت‌های خصوصی باید در این باره مشاوره لازم را به دستگاه‌های زیرساخت ارائه دهند.

در این جلسه همچنین اعلام شد که شرکت‌های بخش خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می‌توانند به‌عنوان مشاور در تعیین سطح بلوغ، تدوین برنامه عملیاتی، تکمیل سند پروژه‌های مورد نیاز برای اجرای طرح امن سازی با زیرساخت‌های کشور همکاری و مشارکت کنند.

به گفته معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتای مرکز افتا، هدف اصلی این مرکز و طرح امن سازی، تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در زیرساخت‌های حیاتی کشور است.

وی گفت: مدیریت مخاطرات در طرح امن سازی، فرآیندی مستمر است که در آن تهدیدات و آسیب پذیری‌های موجود در یک سازمان شناسایی و ارزیابی می ‌شوند تا با انجام اقدامات امن سازی، مخاطرات احتمالی سایبری مدیریت شوند.

امنیت اطلاعات بخش خصوصی تامین امنیت صنعت معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر