کد خبر: 771247 A

گوگل ادوردز که در حال حاضر نام آن به گوگل ادز تغییر یافته است، سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است. با کمک گوگل ادوردز شرکت ها و سایت ها می‌توانند تبلیغات شان را در معرض دید مخاطبین خود قرار می‌دهند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید که یکی از معروف‌ترین تبلیغاتی که به گوگل ادوردز می سپارید تبلیغات در موتور جستجوی گوگل است. اما اجازه دهید مقداری در مورد روش کاری این نوع تبلیغات در گوگل صحبت کنیم.

نحوه تبلیغات در گوگل ادوردز چگونه است؟

این نوع تبلیغات مصداق همان ضرب المثل معروف "هر چقدر پول بدید همون مقدار هم آش میخورید" هست. در این روش سایت ها و کسب و کارها یک عبارت یا کلمه کلیدی که بیشترین جستجوی کاربران بر اساس آنها است را انتخاب و در گوگل ادوردز وارد می کنند تا به این وسیله تبلیغات محصولات و خدماتشان را برای اشخاصی که این عبارت یا کلمه کلیدی را جستجو می کنند، نشان دهند. گوگل هم بر اساس هر کلیکی که روی این عبارت یا لینک می شود یک هزینه از تبلیغ دهنده کسر می کند.

با کمک گوگل ادز امکان تبلیغات در صفحه اول گوگل وجود دارد و برای اینکه این نوع تبلیغات را در صفحات اول گوگل با دیگر نتایج اشتباه نگیرید، گوگل در کنار هر تبلیغی که از این سرویس استفاده می‌کند به صورت انگلیسی و با کلمات مشکی رنگ عبارت AD یا آگهی را ثبت می کند تا کاربران متوجه شوند این نتایج گوگل تبلیغاتی هستند.

ایجاد کردن اکانت در گوگل ادوردز رایگان است اما برای به نمایش در آوردن تبلیغات بر اساس کلمه کلیدی که در نظر گرفته اید می بایستی هزینه ای پرداخت کنید. به طور مثال اگر 100 دلار پرداخت کنید به ازای هر کلیکی که روی کلمات کلیدی یا لینک سایت تان شود از هزینه 100 دلار کسر می شود و زمانی که این هزینه به صفر رسید، دیگر تبلیغات شما در گوگل نمایش داده نمی‌شود.

اما مواردی که می تواند تأثیری مستقیم و تأثیرگذار روی تبلیغات گوگل ادوردز شما داشته باشد را در ذیل بیان می کنیم:

 • انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای کسب و کار
 • تنظیم بهترین و مناسب ترین هزینه برای کلمات انتخابی
 • هدفگیری کاربران مناسب با کسب و کارتان
 • نوشتن بهترین و جذاب ترین تبلیغ برای جذب مشتری و مخاطب
 • وفادار کردن مشتریانی که فقط به صورت بازدید کننده به سایت وارد می‌شوند

و خیلی از موارد دیگر که بایستی در نظر داشته باشید. اما بعد از این موارد برسیم به گوگل ادسنس که یکی دیگر از سیستم های تبلیغاتی گوگل است که در اختیار سایت ها و کسب و کارها قرار گرفته برای به نمایش گذاشتن تبلیغات.

Untitled-3

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس هم همانطور که در پاراگراف قبلی گفتیم یکی دیگر از سرویس های رایگان گوگل به حساب می آید و شاید اگر اغراق نباشد بخش بسیار عظیمی از درآمدهای سالیانه این غول دنیای اینترنت از همین سرویس به دست می آید.

اما شرح اینکه این سیستم چطور کار می کند را در قسمت مقایسه بین گوگل ادوردز و گوگل ادسنس قرار می‌دهیم که به صورت کامل بتوانید درکی مشخص از این دو سیستم گوگل داشته باشید. اما حالا به این موضوع می پردازیم که کسب درآمد از گوگل ادسنس چگونه است.

گوگل چطور از گوگل ادسنس درآمد کسب می کند؟

در اصل شاید این سوال، ذهن اشخاصی که مایلند این نوع تبلیغات را برای کسب و کارشان بر عهده بگیرند بیشتر به خودش مشغول کرده باشد اما ما به همین موضوع بسنده می کنیم که در این نوع تبلیغ هم گوگل سود می کند و هم سایت هایی که تبلیغ دریافت می کنند و در اصل هر دو طرف سود می کنند.

اگر سایت شما از گوگل ادسنس استفاده می کند و تبلیغات مربوط به این سرویس را در سایت خودتان قرار داده اید به دو شکل متفاوت می توانید کسب درآمد کنید و در هر دو صورت شما و گوگل برنده اید.

 • مورد اول: به ازای هر بازدید کننده ای که وارد سایت می شود و این تبلیغ را می بیند
 • مورد دوم: به ازای هر کاربری که روی تبلیغ کلیک می کند

اگر سایت شما بازدید کننده بیشتری داشته باشد، به طبع تبلیغات گوگل ادسنس هم بیشتر دیده می شود و اگر محتواهایی که سایت تان تولید می کند بیشتر باشد به طور حتم میزان کلیکی که روی این نوع تبلیغات می شود هم بیشتر خواهد بود و این یعنی کسب درآمد بیشتر از گوگل ادسنس.

اما سایت هایی که به این روش به گوگل هزینه پرداخت می کنند تا تبلیغاتشان به وسیله گوگل ادسنس به نمایش عموم در بیاورد تقریباً 68 درصد از این هزینه مربوط به سایت نمایش دهنده تبلیغ است و 32 درصد آن سهم گوگل است و اغراق نیست که بگوییم از این روش گوگل در دراز مدت درآمدهای سرسام آوری را به دست می آورد.

اما به موضوع اصلی خودمان بر می گردیم:

مقایسه و تفاوت بین گوگل ادوردز و گوگل ادسنس

 • در گوگل ادوردز شما به گوگل هزینه پرداخت می کنید تا تبلیغ کسب و کارتان در صفحه اول و بعضاً در لینک اول گوگل قرار بگیرد.
 • در سرویس گوگل ادوردز به ازای هر کلیک از شما هزینه کسر می شود.
 • در سرویس گوگل ادسنس سایت هایی که نمایش دهنده تبلیغات هستند به ازای هر بازدید و هر کلیکی درآمد کسب می کنند.
 • گوگل ادسنس در اصل برای جذب وب سایت های دیگر برای اجاره دادن مکان تبلیغاتی و به نمایش درآوردن آگهی و تبلیغات دیگر کسب و کارها طراحی شده است.
 • در گوگل ادسنس شما فضای تبلیغاتی سایت تان را به سایت ها و کسب و کارهای دیگر به واسطه گوگل اجاره می‌دهید و مهمتر اینکه درآمد هم کسب می‌کنید.
 • در گوگل ادسنس هم به مانند گوگل ادز، سایت ها برای تصاحب کردن فضای تبلیغاتی دیگر وب سایت ها وارد رقابت بسیار سنگینی می شوند و اگر محتوای سایت مورد نظرشان از کیفیت بالایی برخوردار باشد و بیشترین همپوشانی با کلمات کلیدی تبلیغ‌دهندگان را داشته باشد.
 • اما در گوگل ادوردز شما به ازای هزینه پرداختی به گوگل در صدر جستجوها قرار می گیرد.

حالا به یک سوال خیلی مهم می رسیم:

چه شرکتی را برای تبلیغات در گوگل انتخاب کنیم؟

یکی از آژانس‌های تبلیغاتی پیشرو در زمینه تبلیغات گوگل پارس ادوردز است که به صورت تخصصی به ارایه خدمات متنوعی در زمینه گوگل ادوردز می‌پردازد. از جمله خدمات این شرکت به شرح ذیل است:

یکی از نکات مثبت آژانس تبلیغاتی پارس ادوردز ، که بهتر است بدانید ارایه دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز است که به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت مستقیم آمار و گزارش های تبلیغات خود را در گوگل ادز بدون هیچ واسطه ای مشاهده کنید.

تبلیغات در گوگل تبلیغات در ادوردز گوگل ادسنس تبلیغات گوگل ادسنس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر