کد خبر: 737116 A

بازدید نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از اسنپ؛

عصر روز گذشته، محمدرضا بادامچی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با هیئت همراه خود از مجموعه اسنپ بازدید به عمل آورد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا بادامچی در دیدار از مجموعه اسنپ بیان کرد: «پیش از آمدن به اسنپ تصور نمی‌کردم که این سامانه از چنین گستردگی و پتانسیل ارزشمندی برخوردار باشد و تصورم بر این بود که اسنپ فقط یک نرم‌افزار است. توصیه می‌کنم حتما افراد تاثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور این مجموعه‌ را از نزدیک ببینند تا بتوانند از توانمندی استارتاپ‌ها در زمینه بهبود اشتغال و حل معضلات کشور بهره لازم را ببرند.»

بادامچی در ادامه گفت: «متاسفانه اغلب ما از کسب‌وکارهای هوشمند و نیازمندی‌هایشان دور هستیم. ما وظیفه داریم که اجازه ندهیم ذهن شما مشغول مسائل حاشیه‌ای شود. باید مشکلات حقوقی این کسب‌وکارها حل شود، چراکه بدون توجه به استارتاپ‌ها امکان توسعه کار در کشور وجود ندارد. به شما اطمینان می‌دهم که رویکرد مجلس و دولت حتما حمایتی خواهد بود.»

در این دیدار، ژوبین علاقبند از ایجاد اشتغال‌ مستقیم برای بیش از ۲۰۰۰ نفر در مجموعه گروه اینترنت ایران و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای بیش از ۵۰۰هزار نفر کاربر راننده فعال خبر داد و گفت: «در حال حاضر مخالفت‌هایی که از سوی وزارت کشور، شهرداری و تاکسی‌رانی صورت می‌گیرد تهدیدی جدی برای امنیت روانی این افراد و آینده شغلی‌شان محسوب می‌شود.»

مدیرعامل اسنپ در ادامه بیان کرد: «وزارت کشور قصد دارد با اصلاح لایحه قانون توسعه حمل‌ونقل صدور مجوز سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل را به شهرداری‌ها و تاکسی‌رانی بسپارد. در حالی که اعمال محدودیت‌های مورد نظر شهرداری بر سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل منجر به تعطیلی این مجموعه‌ها خواهد شد و از قانون‌گذاران خواهشمندیم جلوی این موضوع را بگیرند.»

همچنین در این دیدار، امیرعلی مهاجر، مدیر اجرایی اسنپ‌تریپ، با ارائه آماری از وضعیت گردشگری ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان به وجود ظرفیت بالای گردشگری در ایران اشاره کرد و گفت: «متاسفانه به علت عدم آگاهی گردشگران خارجی از این ظرفیت، سهم کشورمان از بازار جهانی گردشگری بسیار اندک است و اسنپ‌تریپ با حمایت نهادهای ذی‌ربط می‌تواند تاثیر به سزایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی داشته باشد.»

در انتها نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن بازدید از مجموعه اسنپ‌تریپ به پتانسیل بالای این مجموعه در بحث رونق گردشگری اشاره کرد و گفت: «در تمام زمینه‌ها باید تلاش کنیم تا شرایط لازم گردشگری آسان و ارزان برای عموم جامعه فراهم شود.»

ذهن شورای اسلامی نماینده مردم تهران هیئت همراه رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر