کد خبر: 732594 A

رییس پژوهشگاه فضایی:

رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم راه اندازی آزمایشگاه EMC با اشاره به مشکلات ارزی و تامین تجهیزات، راه اندازی «آزمایشگاه‌EMC» در دوران تحریم را بسیار حایز اهمیت عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرجع سازگاری الکترومغناطیسی(EMC) این پژوهشگاه با اشاره به ماموریت اصلی پژوهشگاه فضایی در حوزه تحقیقات فضایی، گفت: آزمایشگاه تخصصی یکی از ملزومات اساسی برای ایفای ماموریت اصلی پژوهشگاه فضایی است.

وی افزود: با طراحی و توسعه آزمایشگاه EMC گامی مهم برای رفع نیازهای ضروری فعالیت های فضایی کشور برداشته شده است.

صمیمی با اشاره به انجام و اتمام این پروژه در ایام تحریم، تاکید کرد: با تمام مشکلات ارزی و تامین تجهیزات،  با پیگیری وزیر ارتباطات و تلاش متخصصان پژوهشگاه فضایی این پروژه به بهره برداری رسید.

وی از رونمایی دو محصول جدید پژوهشگاه فضایی همزمان با راه اندازی آزمایشگاه EMC خبر داد و افزود: نخستین سامانه رادیوتلسکوپ به کارفرمایی شرکت نوسازی عباس آباد و برای ارائه خدمت آموزشی و سرویس های نجوم رادیویی است.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران به طراحی سامانه شبیه ساز نرم افزاری ماهواره به عنوان یکی دیگر از محصولات جدید این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: این سامانه برای طراحی ماهواره ها کاربرد دارد و برای بازیگران فضایی کشور دارای کاربرد بسیار است.

وی با اشاره به رویکرد جوانگرایی در پژوهشگاه فضایی، این محصولات و افتتاح آزمایشگاه را محصول فعالیت های این جوانان  عنوان کرد.

ایران ماهواره مشکلات نجوم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر