کد خبر: 1049899 A

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: وزارت ارتباطات می‌تواند پایگاه تحقیقاتی خود را در جزیره کیش قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کیش، جعفر آهنگران در آیین افتتاح نسل پنجم اینترنت در جزیره کیش با اشاره به اینکه در تاریخ کیش، همواره از این جزیره به عنوان شهر هوشمند یاد شده است و اتفاقات بزرگی نیز در کیش با همکاری مراجع ذیربط صورت گرفته است اظهار کرد: اجرای یکصد کیلومتر فیبر نوری، اتصال فیبرنوری به سرزمین اصلی و تجمیع دکل ها از اتفاقات مهم و رویکردهای ارزشمندی است که در جزیره کیش با توجه به وسعت اندک نسبت به دیگر جزایر صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در دوره جدید وزارت ارتباطات توانسته است ارتباط خوبی با تمام مناطق آزاد و دیگر شهرهای کشور داشته باشد افزود: از دکتر هاشمی درخواست می کنم که نگاه ویژه ای به جزیره کیش داشته باشد.

آهنگران تاکید کرد: با  توجه به ظرفیت های و زیرساخت های موجود در کیش چرا پایگاه تحقیقاتی شما در جزیره کیش نباشد؟

وی ادامه داد: جزیره کیش با مدیریت یکپارچه، مکانات وسیع و بسترهای مناسب، تسهیلات و مقررات مناسب که فضا را برای هوشمند سازی و تسری الگوهای صورت گرفته به سرزمین اصلی است مهیا سازخته است می طلبد که نگاه توسعه ای در این فضا به سوی کیش معطوف شود.

وی ورود نسل پنجم اینترنت به جزیره کیش توسط شرکت ایرانسل را اتفاقی ارزشمند برشمرد که می تواند بستر بسیاری از خدمات نوین را در جزیره کیش ایجاد کند.

آیین بهره برداری از خدمات 5G  صبح امروز با حضور معاون وزارت ارتباطات، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل شرکت ایرانسل، سرپرست منطقه آزاد کیش و جمعی از معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

 

ایجاد پایگاه تحقیقاتی حوزه ارتباطات در جزیره کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر