کد خبر: 997899 A

یک روز پس از چهلمین روز درگذشت محمدرضا شجریان، فرزندش همایون همراه با فایل تکنوازی‌اش، دلنوشته‌ای را درباره او منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، همایون شجریان یک روز پس از فرا رسیدن چهلمین روز درگذشت استاد آواز ایران ضمن انتشار تکنوازی خود دلنوشته‌ای را منتشر کرده است.

همایون شجریان با انتشار بخشی از نوازندگی‌اش در خانه پدری درباره او نوشته است:

 «منزل پدر که می‌رفتم بر حسب عادت و علاقه با سازهایی که درخانه بود کلنجار می رفتم و او با همان لبخند مخصوص به خود که انگار می‌گفت؛ هنوز هم پی بازیگوشی هستی بابا، نگاه می‌کرد. اکنون چهل روز گذشته‌ست و پر آوازم شکسته است بابا. اگر اجازه دهی با همان پنجه الکن و مضراب‌های ناتوانم با عاشقانت همراه شوم. بگذار برایت بچگی کنم  شاید برایم لبخند بزنی. به یاد آن روزها که آرام جانم بودی... بزرگان نیز می‌بخشند به احساس.»

محمدرضا شجریان متولد یکم مهرماه سال ۱۳۱۹ در مشهد بود و هفدهم مهر ماه سال ۱۳۹۹ پس از طی دوره‌ای بیماری درگذشت و پیکرش در توس مشهد و در جوار آرامگاه فردوسی، دفن شد.

 

در ادامه تکنوازی همایون شجریان را بشنوید؛

 

 

پدر فوت محمدرضا شجریان وزارت ارشاد همایون شجریان درگذشت کرونا یادداشت شکسته تکنوازی دفتر موسیقی موسیقی ایرانی تکنوازی در موسیقی ایران دلنوشته استاد آواز ایران کویید19 آوازم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر