کد خبر: 997854 A

همزمان با آغاز محدودیت‌های کرونایی، جدول پخش رادیو نمایش بر اساس تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف روحیه بخشی و ایجاد فضای مفرح و متناسب با قرنطینه خانگی از اول آذر ماه به مدت دو هفته تغییر کرد.

به گزارش ایلنا، بر این اساس، زمان پخش برنامه‌ها به ترتیب زیر اعلام می‌شود: 

 برنامه نمایشی طنز «به شرط زندگی» در ساعت ۹ صبح پخش خواهد شد. برنامه تعاملی و زنده «گیومه» از ساعت ۱۰ الی ۱۱ روی آنتن می‌رود و نمایش رادیویی قاب زندگی که تاکنون ۱۵ قسمت آن در ساعت ۱۰ پخش شده است، ساعت ۷ صبح پخش خواهد شد. 

در همین راستا رادیو نمایش برای شنوندگان تولید ۶ مجموعه نمایشی کوتاه جهت پخش در فواصل زمانی برنامه‌ها را از اوّل آذر ماه در جدول برنامه‌های این شبکه لحاظ کرد که عناوین و زمان پخش آن‌ها نیز به شرح زیر است: 

همسایه‌ها: نمایشی طنز درباره رفتارها و تعهدات اجتماعی همسایگان در یک مجموعه آپارتمانی (نیمه شب) 

با شهر: نمایش طنز کوتاه با موضوع اخلاق شهروندی ساعت (۵:۴۵ و ۱۷:۲۰) 

ماجراهای کروناتیک: نمایش طنز کوتاه درباره کرونا و رفتارهای اجتماعی مردم در قبال آن ساعت (۸:۴۵ و ۱۵:۲۰) 

ماجراهای آقای تلنگری: نمایش کوتاه با موضوع استفاده درست از زبان فارسی در گفتار روزانه ساعت (۱۱:۳۰) 

مصائب یک زن خانه‌دار: نمایش طنز درباره دغدغه‌های روزمره یک زن خانه‌دار، ساعت (۲۰:۰۰) 

کلینیک شماره ۳۹: مجموعه نمایشی طنز در فضای یک کلینیک که منشی آن از کرونا می‌ترسد، ساعت ۲۳:۳۰

همچنین رادیو نمایش ساعت ۴:۳۰.۱۵:۳۰ و ۲۲:۰۰ نمایش‌های طنز را در جدول پخش خود گنجانده است. 

علاوه بر مجموعه‌های ذکر شده رادیو نمایش تولید قطعات کوتاه (۳ الی ۵) دقیقه‌ای با امکان پخش کلیه شبکه‌های رادیویی در فواصل برنامه‌ها به صورت مکرر را بر عهده خواهد داشت که شامل بیانات مقام معظم رهبری (مدظله) درباره رعایت مسائل بهداشتی و همدلی در دوران شیوع کرونا، سلامت روان با تکیه بر آرامش بخشی در دوره کرونا، گفتگو با پزشکان و متخصصان درباره مراقبت‌های پزشکی در دوران کرونا، قطعات خوانش توصیه‌‎های بهداشتی و همچنین تلاوت آیات قرآنی با مضامین آرامش بخش و تکیه بر رحمت الهی است. 

در زمینه اطلاع‌رسانی درباره کرونا نیز آیتم‌های نمایشی اطلاع‌رسانی در «به شرط زندگی»، ارتباط با مسوولان فرهنگی و هنری درباره تمهیدات و اقدامات در دوره کرونا در برنامه «گیومه»، تعامل با مردم و بخش ویژه رفتار با کودکان در دوره کرونا در برنامه «استودیو هشت» و آیتم‌های اطلاع‌رسانی در فواصل پخش به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. 

رادیو نمایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر