کد خبر: 997316 A

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ فرایند انتخاب ناشران برگزیده ۱۳۹۷ و علت تاخیر دربارۀ برگزاری مراسم تقدیر از ناشران توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد مرادی‎نیا؛ مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دربارۀ انتخاب ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ گفت: فرآیند داوری و انتخاب این ناشران در سال گذشته انجام شد و قرار بود معرفی و تقدیر همزمان با برپایی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انجام شود. 

وی ادامه داد: با توجه به طولانی شدن شرایط کرونا و لغو برگزاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، تصمیم گرفته شد تقدیر از برگزیدگان در هفته کتاب صورت گیرد. 

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده ناشران در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از مجموع ۱۵۸۳ ناشری که در سال ۱۳۹۷ بیش از ده عنوان کتاب منتشر کرده بودند، تعداد ۶۰۸ ناشر به مرحله دوم راه یافتند. سپس با بررسی‎های بیشتر سوابق و فعالیت‎‌های ناشران تعداد ۲۰۰ ناشر به مرحله دوم راه پیدا کردند. در آخرین مرحله مستندات ناشران نیز بررسی و سرانجام ناشران برگزیده در بخش‎های مختلف انتخاب شدند. 

مرادی‌نیا تصریح کرد: متاسفانه به دلیل شرایط کرونا امکان برگزاری مراسم با حضور ناشران برگزیده وجود نداشت و معرفی و تقدیر از ناشران در فضای مجازی صورت می‎گیرد. 

بر اساس این گزارش، ناشران برگزیده سال ۱۳۹۷ در بخش‎های مختلف عبارتند از: 

الف-ناشران بزرگسال بخش خصوصی تهران: انتشارات مجد 

ب- ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان: انتشارات شهید کاظمی 

ج-ناشران بزرگسال غیرخصوصی: انتشارات سوره مهر 

د- ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی تهران: انتشارت محراب قلم 

ه-ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی شهرستان: انتشارت براق 

و-ناشران کودک و نوجوان غیرخصوصی: نتشرات به‎نشر 

ز- بخش جنبی: هیات داوران به استناد تبصرۀ ۶ ماده ۴ آیین‎نامه انتخاب ناشر برگزیده سال، ناشران زیر را دارای بهترین عملکرد از حیث کیفیت ارائه آثار، انتخاب موضوع، انتشار کتاب‎های ارزشمند، بدیع و نوآورانه، فعالیت تخصصی موثر در یک یا چند موضوع مشخص، تناسب با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه به عنوان ناشر برگزیده بخش جنبی معرفی کرد: 

۱-انتشارات نردبان: خدمات برجسته و تاثیرگذار در توسعه فرهنگ به ویژه زیست محیطی

۲-انتشارات فاطمی: برای خلق کتاب‎های بدیع در محتوا و صورت. 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدجواد مرادی‌نیا ناشران برگزیده ناشر کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر