کد خبر: 997119 A

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پنجمین روز از بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران میزبان پنج نشست تخصصی خواهد بود.

به گزارش ایلنا، نشست‌هایی که در روز چهارشنبه بیست‌وهشتم آبان همزمان با پنجمین روز هفته کتاب از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌های فعال حوزه نشر برگزار می‌شود، به شرح زیر است؛

از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه بیست‌وهشتم آبان ماه نشست «بررسی و آسیب‌شناسی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» با حضور دکتر احمدعلی حیدری، احمدرضا رحیمی ‌ریسه و سعید عدالت‌نژاد برگزار خواهد شد. همچنین از ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰ نیز نشست «آشنایی با وضعیت بازارهای تبادل گرنت و نقش طرح‌های حمایتی» با حضور مریم رونق، علی عرب‌زاده و علیرضا نوری ‌زاده با مشارکت دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

در ادامه برنامه های پنجمین روز از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰ نیز نشست «نقش سازمان‌های دولتی در اقتصاد نشر: فرصت‌ها و تهدیدها» با حضور هومان حسن‌پور و مهدی عمرانلو با مشارکت اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و اتحادیه شرکت تعاونی ناشران آشنا برپا می‌شود.

از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ نیز نشست «نشر ایران در گام دوم انقلاب» با حضور مصطفی اکبری، محمدعلی مرادیان و مهدی صفایی‌ منش با مشارکت مجمع ناشران انقلاب اسلامی اجرا و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ هم نشست «نقش آژانس‌های ادبی در پویایی گرنت و ترجمه معکوس» با حضور افشین شحنه ‌تبار، احمد ذوعلم، علیرضا نوری‌زاده و محمدرضا اربابی با مشارکت کانون سراسری مترجمان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست‌ها را به صورت زنده از طریق اینستاگرام موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی @khaneyeketab  دنبال کنند.

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر