کد خبر: 997009 A

مدیرکل کانون استان تهران گفت: «لبخند قصه گو» جشنواره ساخت عروسک مادربزرگ به عنوان نماد قصه گویی؛ تاثیر به سزایی بر اعتلای فرهنگی جامعه و زنده نگه داشتن خرده فرهنگ‌ها دارد.

به گزارش ایلنا،  فاطمه تنهایی مدیرکل کانون استان تهران با تاکید بر اهمیت قصه گویی به عنوان فرصتی برای بیان مسائل تربیتی و اخلاقی گفت: کودکان و نوجوانان ۱۲تا ۱۸ سال و بزرگسالان بالای ۱۸ سال می‌توانند به صورت فردی یا گروهی به خلق اثر بپردازند. 

مدیرکل کانون استان تهران با اشاره به اینکه عروسک کالایی فرهنگی است و عروسک‌های بومی و یا مردم ساخت به عروسک‌هایی گفته می‌شودکه توسط جوامع محلی با مواد و مصالح ساده بومی ساخته می‌شود؛ افزود: شرکت کنندگان می‌توانند در ساخت عروسک از ابزار و وسایل دلخواه استفاده کنند، عروسک‌های ساخته شده حاوی یک پیام امیدبخش با محوریت قصه و قصه گویی باشند وپیام‌ها در بخش مناسبی ازبدنه‌ی عروسک یا در کنار آن نصب شده باشد. 

فاطمه تنهایی نمادپردازی در جهت ایجاد حس مهرورزی وهمدلی، انتقال پیام‌هایی با مضامین امیدبخش و ایجاد زمینه برای پرورش توانایی‌های فردی و گروهی را از جمله اهداف این جشنواره دانست وعنوان کرد: جشنواره «لبخند قصه گو» حاصل همکاری مشترک کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان تهران و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است. 

وی گفت: از میان آثار ارسالی سه اثر توسط تیم داوری برگزیده خواهد شد وآثار برگزیده در تعداد محدود سفارش داده می‌شود و به برگزیدگان جشنواره قصه گویی اهدا خواهد شد، همچنین آثاردریافتی نمایشگاهی به شکل مجازی برگزار خواهد شد. 

خاطر نشان می‌کند آثار می‌بایست تا تاریخ ۲۰ آذر۱۳۹۹ در بسته‌بندی مناسب به آدرس تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران ارسال شود.

فاطمه تنهایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران لبخند قصه گو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر