کد خبر: 996956 A

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ضروری است در جست و جوی راه‌هایی باشیم که می‌تواند موجب منزلت و بزرگی جایگاه کتاب شود و این مهم می‌تواند از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، اعتلای نقش کتاب در جامعه و احترام به مولفان و نویسندگان کتاب، به دست آید. با یافتن چنین راه‌هایی می‌توانیم شکوه تاریخی کتاب در ایران را احیا کنیم.

به گزارش ایلنا، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به اهمیت هفته کتاب و فعالیت‌ها و برنامه‌های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این هفته، اظهار داشت: کتاب سرمایه تمدن اسلامی و ایرانی ما است و تمدن ما با کتاب شناخته می‌شود. اگر در جایی از تاریخ به بزرگی از ما یاد می‌شود با کتاب بوده است و اگر بار دیگر بخواهیم آن بزرگی و جایگاه را داشته باشیم، باید کتاب را با توجه بیشتر به آن و برگزاری چنین برنامه‌هایی رونق بدهیم. 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: در این زمینه ضروری است در جست و جوی راه‌هایی باشیم که می‌تواند موجب منزلت و بزرگی جایگاه کتاب شود و این مهم می‌تواند از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، اعتلای نقش کتاب در جامعه و احترام به مولفان و نویسندگان کتاب، به دست آید. با یافتن چنین راه‌هایی می‌توانیم شکوه تاریخی کتاب در ایران را احیا کنیم. 

وی افزود: همچنین لازم است کتاب در سیستم آموزشی و اداری ما جایگاه مناسبی پیدا کند و به آن احترام گذاشته شود. وقتی یک مدیری کتاب بخواند به طور قطع کارمندان او هم کتاب می‌خوانند. وقتی در یک سیستم اداری به کتاب ارزش و بها داده شود این بها و ارزش از سوی بقیه کارکنان آن مجموعه هم صورت می‌گیرد. در خانواده‌ها هم به همین صورت است و پدر خانواده می‌تواند نقش مهمی در علاقه مندی اعضای خانواده به کتاب و مطالعه آن داشته باشد. 

محسن جوادی با بیان این که گام اول برای رونق بخشی به حوزه کتاب باید توسط کسانی برداشته شود که علاقه‌مند به ترویج کتاب هستند، گفت: با چنین کارهایی می‌توانیم به حوزه کتاب و کتابخوانی رونق ببخشیم و شاهد جایگاه بهتری برای کتاب باشیم. 

بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» از ۲۴ آبان آغاز و تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ ادامه دارد. 

هفته کتاب معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسن جوادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر