کد خبر: 996003 A

به مناسبت نخستین سالگرد ثبت جهانی دوتار ایرانی در لیست آثار ناملموس بشری مسابقه دوتارنوازی ایرانی در مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، به مناسبت نخستین سالگرد ثبت جهانی دوتار ایرانی در لیست آثار ناملموس بشری مسابقه دوتارنوازی ایرانی در مازندران برگزار می‌شود. 

سیف‌الله فرزانه با اعلام این خبر گفت: این برنامه به مناسبت نخستین سالروز رویداد فرهنگی‌تاریخی ثبت جهانی دوتار ایرانی در لیست آثار ناملموس بشری از ۱۸ آذرماه به مدت ۳ روز در شهرستان بهشهر به اجرا درمی‌آید. این رویداد در چند بخش کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی، مسابقه دوتارنوازی جوانان و نوجوانان، در دو سطح هنرآموزان و هنرورزان و همچنین سخنرانی تخصصی، دوتارنوازی و آیین تجلیل از استادان دوتار نواز طراحی شده است.

فرزانه با بیان اینکه فراخوان و فرم ثبت‌نام برای شرکت در این مسابقه به‌زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، اذعان داشت: دوتارنوازان شرق خراسان، شمال خراسان، ترکمن، قزلباش و مازندران در این رویداد فرهنگی حضور دارند.

 

جوانان و نوجوانان مسابقه ایرانی جشنواره فراخوان بهشهر فستیوال دوتار ثبت جهانی آثار ملموس بشری نخستین سالگرد سیف الله فرزانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر