کد خبر: 995223 A

رایزن فرهنگی سفارت ایتالیا مطرح کرد؛

یاروسلاوا رومانووا (دبیر اول و رایزن بخش فرهنگی و مطبوعاتی سفارت ایتالیا در تهران) در بازدید از یازدهمین نمایشگاه دوسالانه ملی سرامیک ایران گفت: از تعامل و همکاری در برگزاری رویداد‌های هنری با فرهنگسرای نیاوران استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، "یاروسلاوا رومانووا" دبیر اول و رایزن بخش فرهنگی و مطبوعاتی سفارت ایتالیا در تهران، طی بازدید از یازدهمین نمایشگاه دوسالانه ملی سرامیک، با تقدیر از فرهنگسرای نیاوران و برگزارکنندگان این نمایشگاه، آثار ارائه شده در نمایشگاه را بسیار فاخرهمراه با معانی انسانی و معرفت‌شناسی عنوان کرد. 

در این بازدید که با مشایعت عبادرضا اسلامی کولایی،(مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس فرهنگسرای نیاوران) و فربد همت آزاد (دبیر انجمن سفالگران) همراه بود رایزن فرهنگی سفارت ایتالیا با اشاره به سوابق روابط فرهنگی و هنری میان دو کشور و موثر بودن چنین روابطی در استحکام دوستی بین ایران و ایتالیا گفت: تلاش میکنیم تا با همکاری مجموعه‌های فرهنگی و هنری فعال با پیشینه تاریخی چون فرهنگسرای نیاوران در ایران، دوره‌ی جدید روابط هنری و فرهنگی میان دو کشور بعد از بیماری منحوس کرونا شکل بگیرد. 

عباد رضا اسلامی کولایی نیز در این بازدید با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالای میان دو کشور ایران وایتالیا در سخنانی با تاکید بر تعاملات هنری بویژه برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری دو کشور که موجب شناخت و تعالی بیشتر می‌شود، با تاکید بر لزوم ارتباط موثر و کارآمد میان کشور‌های اروپایی با ایران گفت: بسیار مشتاقم تا میان فرهنگسرای نیاوران و یکی از مراکز مهم و تاریخی کشور ایتالیا تفاهم نامه همکاری منعقد شود. اتفاقی که ماحصل آن می‌تواند نهایتا به همکاری و تعامل سازنده میان هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر دو کشور ختم شود. 

یازدهمین دوسالانه سرامیک آبان و آذر ماه سال جاری با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در گالری شماره یک و دو و نیز محوطه فرهنگسرای نیاوران میزبان تمامی علاقمندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.

ایتالیا ایران فرهنگی و هنری نیاوران فرهنگسرا رایزن فرهنگی سفارت ایتالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر