کد خبر: 994971 A

در دیدار رایزن فرهنگی ایران با قائم مقام وزارت اوقاف و امور دینی سلطنت عمان بر لزوم توجه و استفاده از ظرفیت های پژوهشی در حوزه‌های دینی و فقهی دو کشور تاکید شد.

به گزارش ایلنا، سیدعلی موسوی زاده (رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان) با محمد بن سعید المعمری (قائم مقام وزارت اوقاف و امور دینی سلطنت عمان) دیدار و گفتگو کرد. 

دو طرف در این ملاقات، ضمن بررسی همکاری‌های دوجانبه و فعالیت‌های مشترک، بر ضرورت تقویت و تحکیم مناسبات میان نهادهای مرتبط دوکشور تاکید کردند.

رایزن فرهنگی ایران و قائم مقام وزارت اوقاف و امور دینی عمان همچنین درباره همکاری‌ میان محققان و پژوهشگران حوزه‌های دینی و فقهی وتقویت ارتباط میان دانشگاه‌های تخصصی فقهی و شرعی و تقویت حضور در کنفرانس‌ها و همایش‌ها دو کشور نیز بحث و تبادل نظر کردند. 

موسوی زاده رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به روابط تاریخی و مشترکات فرهنگی و دینی میان دو کشور، اظهار داشت: ظرفیت‌های مختلفی در امور قرآنی، پژوهشی و نمایشگاهی در دو کشور وجود دارد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا نسبت به توسعه همکاری‌های دوجانبه  در زمینه‌های دانشگاهی، قرآنی، مساجد و.. با وزارت اوقاف و امور دینی عمان همکاری کند.

محمد بن سعید المعمری قائم مقام وزارت اوقاف و امور دینی سلطنت عمان نیز روابط دو کشور ایران و عمان را در طول تاریخ عمیق و بااحترام و محبت توصیف کرد و گفت: دو کشور از توانمندی‌ مناسبی برای همکاری مرتبط با امور قرآنی و علوم شرعی برخوردار هستند و جا داردتا تلاش منظمی برای گسترش مناسبات پیگیری شود.

استفاده از ظرفیت ایران جمهوری اسلامی ایران عمان دینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر