کد خبر: 994371 A

درحالی که عبدالمجید ارفعی مترجم فرمان کوروش به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده است، خبرها از بهبود نسبی وضعیت او حکایت دارند.

به گزارش خبرنگار  ایلنا، بیش از ۳ هفته از بستری شدن عبدالمجید ارفعی (زبان‌شناس و ایلامی‌دان پیشکسوت) به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری می‌گذرد و او همچنان در آی سی یو به سر می‌برد.

یکی از بستگان نزدیک او در خصوص وضعیت نهایی ارفعی به ایلنا گفت: از نظر دکتر فرزانگان که دکتر معالج ارفعی است، وضعیت ایشان بهتر از گذشته شده است اما نیاز است برای رسیدن به ثبات جسمانی و قابل اطمینان، چند روز دیگر هم در بیمارستان بستری و تحت مراقبت باشند.

او ادامه داد: هرچند شرایط بهبود بیماری کرونا ارفعی بهتر شده است اما همچنان در آی سی یو بستری است و نیاز است تا مراقبت‌های بیشتری از او به عمل آید. شاید یک یا دو روز دیگر نیاز باشد تا بتوان خبرهای خوبی درخصوص ثبات نسبی وضعی ایشان اعلام کرد.

ارفعی، که اکنون در هشتادویک سالگی به سر می‌برد، نخستین‌ ایرانی است که فرمان کوروش را به فارسی برگرداند و نقش بی‌بدیلی در بازگشت الواح هخامنشی از مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو به ایران داشت. او از معدود ایرانیانی‌هایی است که زبان و خط ایلامی را می‌خواند.

بیمارستان کرونا عبدالمجید ارفعی کوید19 فرمان کوروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر