کد خبر: 993720 A

۳۰ سینما برای دریافت وام جهت پرداخت بدهی دفاتر پخش از اکران ۹۸ امروز سه شنبه ۲۰ آبان به صندوق کارآفرین امید معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان سینمایی با انتشار فهرستی از اعطای وام به سینماهای بدهکار خبر داد.

 این سینماها که مدارک خود را به صورت کامل در فرصت اعلام شده تحویل صندوق اعتباری هنر داده‌اند،  برای دریافت وام ۴ درصدی مجموعا به مبلغ ۱۳۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به صندوق امید معرفی شده‌اند.

بدیهی است سایر سینماهای متقاضی نیز با رفع نقص و ارائه مدارک و وثایق معرفی می‌شوند. 

در آخرین فهرست منتشر شده از سوی سازمان سینمایی بدهی سینماهای کشور به دفاتر پخش از اکران ۹۸ مبلغ ۲۹۳ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال اعلام و در قالب سه جدول با ذکر جزییات منتشر شد. 

این فهرست در حالی منتشر می‌شود که خبرگزاری ایلنا صبح امروز در گفتگویی با انجمن سینماداران از تکمیل مدارک سینماهای بدهکار به صاحبان فیلم‌ها خبر داد. 

محمد صابری (سخنگوی انجمن سینماداران) در این باره گفت: تمام مستنداتی که صندوق حمایت هنرمندان و بانک احتیاج داشت در اختیار خانه سینما قرار دادیم و آقای شاهسواری تمام این مستندات را در اختیار سازمان سینمایی قرار دادند و آخرین صحبتی که من با آقای حیدری (معاون مدیرعامل صندوق حمایت از هنرمندان) داشتم، ایشان گفتند اسناد تحویل بانک داده شده و ما امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر بیفتد تا ما از شرمندگی دوستان تهیه‌کننده درآییم.

در فهرست منتشر شده که لینک آن در انتهای خبر آمده، پردیس سینمایی کورش  با ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان وام، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.  

در جدول سینماهای معرفی‌شده برای دریافت وام، رتبه دوم به پردیس مگامال  رسیده که یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان است. 

پردیس سینمایی آزادی هم با مبلغ  یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان رتبه سوم بیشترین میزان دریافت وام قرار دارد. 

کمترین میزان وام هم با مبلغ ۵ میلیون تومان به سینما طلوع فومن تعلق گرفته است. 

اسامی سینماهایی که امروز (سه شنبه) ۹۹/۸/۲۰ جهت دریافت وام معرفی می‌شوند

صندوق اعتباری هنر انجمن سینماداران بدهی سینماها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر