کد خبر: 993143 A

انتقاد علی اعطا از سردیس‌های پارک هنرمندان:

سخنگوی شورای شهر تهران در تازه‌ترین پیام توییتری خود به کج سلیقگى در ساخت سردیس و تندیس در پارک هنرمندان اشاره کرد و نوشت: سردیس‌های این پارک شباهتی به چهره‌هاى واقعى ندارد.

‌به گزارش ایلنا، علی اعط (سخنگوی شورای شهر تهران) در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: از محوطه پارک هنرمندان رد می‌شدم. توجهم به سردیس‌های نصب شده از بزرگان هنر در محوطه این پارک جلب شد. سردیس‌هایی که غالبا شباهتی به چهره‌هاى واقعى نداشت. رسمی زیبا و ایده‌ای اصیل، قربانی طراحی نامناسب و اجرای غلط شده است. ‌

وی در ادامه این پیام نوشته است: کج سلیقگى در ساخت سردیس و تندیس برای ما که قدرت قلم ابوالحسن خان صدیقی را در ساخت مجسمه‌هاى فردوسی و سعدی و ابن سینا در برابر دیدگان ماست، مایه تاثر است. نگاه کنید به تندیس‌های ساخته شده از سردار شهید سلیمانی در برخى شهرها که مشابهت سهل است، حداقل تناسب‌های لازم را ندارند.

سخنگوی شورای شهر تهران در پایان نوشت: برخى اهل هنر و رسانه‌ها نیز، نسبت به موضوع واکنش نشان داده‌اند. به عنوان یک عضو ⁧شورا⁩ و البته، دانش آموخته دانشکده هنرهاى زیباى دانشگاه تهران، که ٧ سال از دوران دانشجویى خود را در این دانشکده سپرى کرده ام، توقع تدبیر بیشتر از مدیران دارم.

پارک هنرمندان تهران سردیس ‌های پارک هنرمندان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر