کد خبر: 992639 A

برگزاری جلسات داوری هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام به تعویق افتاد و بر این اساس مهلت ثبت نام و امکان ویرایش آثار در هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام نیز تمدید شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی عکس خیام، با توجه به حضور داوران مطرح از شش قاره در دوره جدید جشنواره عکس خیام، از سر گرفته شدن قرنطینه ناشی از مشکلات جهانی کرونا، شرایط حاد کرونا در کشور و بسته بودن بسیاری از پروازهای بین المللی، امکان برنامه ریزی برای برگزاری حضوری جلسات داوری وجود نداشته و نظر به تمایل و رویکرد همه ساله جشنواره بر داوری حضوری و همزمان تمامی داوران و امکان برگزاری کارگاه‌های آموزشی جهت انتقال تجربه از داوران سراسر جهان برای نسل جوان عکاسی کشور، بنابراین با کسب مجوزهای لازم از فیاپ و PSA و به امید بهبود شرایط، زمان داوری هشتمین دوره جشنواره از آذر به دی ماه تغییر پیدا کرد.

همچنین از آنجا که در سال ۲۰۲۰، بسیاری از عکاسان در سراسر دنیا به دلیل کرونا امکان فعالیت عکاسی کافی نداشتند و با توجه به تغیر تاریخ جلسات داوری، شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم بر این گرفت که امکان ویرایش، حذف و اضافه عکس‌ها را برای تمامی شرکت کنندگان تا تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ فراهم کند.

بنابراین سایت جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان در سراسر دنیا تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ باز خواهد بود و متقاضیان جدید نیز فرصت ثبت‌نام در سایت را دارند. تمامی شرکت‌کنندگان تا پایان این مهلت می‌توانند عکس‌های خود را حذف، اضافه و یا تغییر دهند. پس از این تاریخ سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

دبیرخانه جشنواره اعلام می‌دارد برای احترام به شرکت‌کنندگانی که مطابق زمان‌بندی جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت برابر بودن مجموع امتیازات شرکت‌کنندگانی که نامزد دریافت جوایز بهترین شرکت‌کننده و بهترین شرکت‌کننده داخلی هستند، شرکت‌کننده‌ای که زودتر ثبت‌نام کرده باشد برنده خواهد شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوعات: آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیستی برگزار می‌گردد. همچنین جوایز ویژه‌ای به بهترین عکس‌ها در موضوعات نجوم، عکس هوایی و حیوانات اهدا می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می‌توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره در اینجا مراجعه کنید.

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می‌شود.

جشنواره عکس خیام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر