کد خبر: 992261 A

مستند نیمه‌بلند «مادر- کودک» به کارگردانی آندرا تستا در جشنواره «سینماحقیقت» یه نمایش در می‌آید.

به گزارش ایلنا، امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، بخش بین‌المللی «سینماحقیقت» به صورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های آنلاین برگزار شده و مستند نیمه‌بلند «مادر- کودک» Mother-Child تولید سال ۲۰۱۹ کشور آرژانتین به کارگردانی آندرا تستا Andrea Testa یکی از آثار منتخب خارجی این دوره جشنواره است. 

در خلاصه موضوع این مستند ۶۶ دقیقه‌ای آمده است: «فیلم، نماهایی خاکستری، آرام و ساکن از خانم‌های جوانی را نشان می‌دهند که از بیمارستانی عمومی در آرژانتین بازدید می‌کنند. اینجا جایی است که دختران جوان مجبور به اتخاذ تصمیمی تازه درباره زندگی جدیدی که در وجودشان در حال شکوفا شدن است، می‌شوند….» 

«مادر- کودک» تاکنون در جشنواره‌های معتبری نظیر ایدفا هلند، هات‌داکس کانادا، شفیلد انگلستان، تسالونیکی یونان، گوته‌بورگ سوئد حضور داشته و جایزه بهترین فیلم نیمه‌بلند از هات‌داکس و همچنین نشان ویژه بهترین فیلم نیمه‌بلند ایدفا را دریافت کرده است. 

آندرا تستا متولد سال ۱۹۸۷ در بوینس‌آیرس آرژانتین است. او از سال ۲۰۱۶ به حرفه فیلمسازی روی آورده و Pibe Chorro اولین اثر مستند- داستانی اوست. 

فیلم بلند «شب طولانی فرانسیسکو سانتیس» وی به کارگردانی مشترک با فرانسیسکو مارکز هم در بخش نوعی نگاه جشنواره کن و بخش افق‌های لاتین جشنواره سن‌سباستین اسپانیا به نمایش درآمده، «مادر- کودک» سومین فیلم این فیلمساز است. 

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرماه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد. 

سینمای مستند سینما حقیقت مستند نیمه بلند مادر کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر