کد خبر: 991887 A

مدیرمسوول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی تاکید کرد: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی امسال باید به‌گونه‌ای برگزار شود که هم ضعف اقتصادی خرید کتاب در بین عموم مردم و از سوی دیگر ضعف اقتصادی در میان ناشران را با تبلیغ کتاب و کتابخوانی پوشش دهد.

به گزارش ایلنا، امین آصفی مدیرمسوول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی، با اشاره به اهمیت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب دوره خاص و مهمی باید باشد زیرا این بازه زمانی بهترین زمانی است که به موضوع کتاب بپردازیم و درباره آن فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی پرداخته شود.

وی ادامه داد: در این هفته نباید فقط به موضوع پرداخت بلکه باید به همه دست‌اندرکاران حوزه کتاب، خادمان کتاب و ناشران و حتی به سراغ مجموعه‌ای مانند خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) رفت و درباره آن‌ها صحبت شود.

آصفی با بیان اینکه هفته کتاب فرصتی است تا درباره همه زوایای پنهان و پیدای نشر صحبت شود، عنوان کرد: به عنوان مثال در این حوزه باید درباره ناشران کتاب و مشکلات اقتصادی دست‌اندرکاران این حوزه، موفقیت‌ها و اقداماتی که دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف کتاب انجام می‌شود صحبت شود و این هفته فرصت خوبی برای چنین اقداماتی است.

وی تجلیل از پیشکسوتان کتاب را یکی از اقدامات ضروری در هفته کتاب دانست و گفت: در این زمینه باید از افرادی که سال‌های سال در این حوزه فعالیت کرده‌اند تجلیل و تقدیر کرد و جایگاه آن‌ها، تلاش‌ها و اقداماتشان در حوزه نشر را به مردم و جامعه معرفی کنیم.

آصفی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در حوزه کتاب توضیح داد: این هفته فرصتی است که جایگاه کتاب و اهمیت آن‌ به مردم بیشتر معرفی شده و شناسانده شود بخصوص در این روزها که ساعت کاری بخش زیادی از مردم کم شده و اوقات فراغت بیشتری دارند باید کتاب و کتابخوانی را در میان اقشار مختلف جامعه با کمک هفته کتاب تبلیغ کرد.

به گفته وی، ستاد بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی امسال باید به‌گونه‌ای فعالیت کند که هم ضعف اقتصادی خرید کتاب در بین عموم مردم و از سوی دیگر ضعف اقتصادی در میان ناشران را با تبلیغ کتاب و کتابخوانی پوشش دهد.

مدیر مسوول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی با بیان اینکه علاوه بر کتابخوانی تشویق و ترغیب مردم به کتابخوانی نیز ضرورت دارد، گفت: خواندن و نوشتن کتاب مثل یک شعار تبلیغ شود، این روزها شاهد هستیم که افراد زیادی در صفحات شخصی فضای مجازی خود مطالب زیادی شامل داستان و شعر می‌نویسند، در این زمینه می‌توان افراد را به بیشتر نوشتن و تبدیل متون و نوشته‌هایشان به کتاب تشویق کرد زیرا نوشتن نیاز به مطالعه و کتاب‌ خواندن دارد و همین موضوع بر رواج و توسعه کتابخوانی کمک می‌کند.

امین آصفی در پایان در خصوص برنامه‌های انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در هفته کتاب گفت: اهدای کتاب به مدارس و مناطق محروم کشور، تجلیل از پیشکسوتان نشر آموزشی کشور، رونمایی کتاب، نشست‌های مشترک با تشکل‌های نشر و آموزش کشور، برگزاری نشست‌های مجازی فرهنگی – آموزشی  و تولید و چاپ نشریه انجمن آموزشی ویژه هفته کتاب از فعالیت‌های انجمن در این هفته فرهنگی – ملی خواهد بود.

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

اوقات فراغت پوشش جمهوری اسلامی ضعف اقتصادی خرید کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر