کد خبر: 991377 A

سومین رویداد هنری «اربعین» مسجدالمتقین در حالی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد که توجه ویژه به بخش کودک از طریق تقدیر از همه ۶۱ شرکت‌کننده آن، جزء ابتکارات خاص این دوره محسوب می‌شد.

به گزارش ایلنا، آئین پایانی سومین رویداد هنری «اربعین» سه شنبه، ۱۳ آبان همزمان با سالروز ولادت باسعادت پیامبر اکرم، حضرت محمد مصطفی (ص) در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. 

این رویداد برای سومین سال پیاپی به همت جمعی از بچه‌های مسجدالمتقین (واقع در محله صدر تهران) و با محور حسرت زیارت اربعین برگزار شد و با رشد سه برابری شرکت کنندگان، ۳۵۰ اثر در بخش‌های ادبی، فیلم کوتاه و نماهنگ و کودک به آن ارسال شد و مورد ارزیابی داوران قرار گرفت. 

این گزارش می‌افزاید: آیین پایانی این رویداد با ارائه گزارش از کیفیت برگزاری توسط سالار شفایی، دبیر رویداد، سخنرانی محمد آقاسی، دبیر ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره عظمت پدیده جهانی اربعین و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هنر و رسانه در برجسته‌سازی آن، شعرخوانی احمد بابایی، شاعر برجسته انقلاب و معرفی و تقدیر مجازی برگزیدگان در بخش‌های مختلف همراه بود. 

ارتباط زنده با «سید کریم موسوی» از مبتهلان برجسته کشوری و استان خوزستان و برنده جایزه ویژه هیئت داوران سومین رویداد هنری «اربعین» و ابتهال خوانی وی در مدح رسول اکرم (ص) از دیگر بخش‌های این اختتامیه بود که بر معنویت فضا افزود. 

این آئین که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا با حضور تعداد معدود حضار و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، همزمان از رادیو فرهنگ و شبکه‌های اجتماعی پخش زنده شد و گزارش تولیدی آن نیز از شبکه‌های قرآن و معارف و پنج سیما روی آنتن می‌رود. 

از ابتکارات این دوره از رویداد توجه ویژه به بخش کودک و فرهنگسازی اربعین در این گروه سنی حساس از طریق اعطای جایزه نقدی به هر ۶۱ شرکت کننده این بخش است. به عبارت دیگر و بنابر تصمیم دست اندرکاران برگزاری سومین رویداد هنری اربعین در مسجد المقتین، ۷۵ نفر در آیین پایانی تقدیر شدند که ۶۱ نفر از آن‌ها کودکان شرکت کننده بودند. 

اسامی برگزیدگان این رویداد به شرح ذیل است: 

بخش متون ادبی: 

هئیت داوران این بخش به جهت سطح مناسب و نزدیک آثار بدون اولویت و ترتیب سه نفر را حائز رتبه برتر و تقدیر انتخاب کردند: 

احمدرضا یوسفی از استان فارس شهر شیراز

بتول زهرا آکیول از استان قم

عاطفه میرزایی از استان مرکزی شهر کمیجان

بخش فیلم کوتاه و نماهنگ: 

جایزه ویژه هئیت داوران به نماهنگ فاخر استاد سید کریم موسوی از استان خوزستان شهر اهواز اهداء شد

در بخش فیلم داستانی و مستند جایزه به سیده سیمه قادری از استان قم و در بخش نماهنگ هم جایزه به اثر دلتنگی ارسالی توسط امیر محمد سبزی از استان تهران و شهر اسلامشهر اهداء شد. 

بخش عکس: 

بخش عکس آرشیوی اربعین محسن مرادی از استان لرستان شهر خرم آباد

بخش عکس ایران (مربوط به مراسم‌های ماه محرم و صفر امسال و روضه‌ها و هئیت‌های خانگی): 

نفر اول فاطمه عال شیرمرد از استان آذربایجان غربی شهر تکاب، نفر دوم موسی الرضا حیدری از استان خراسان رضوی شهر مشهد و نفر سوم محمد آهنگر از استان خوزستان شهر اهواز

شرکت کننده بنگلادشی شایسته تقدیر شد

در بخش مهمانان بین الملل ضمن تقدیر و تشکر از حضور و مشارکت ارزشمند عباس عبدالنبی الربیعی از کشور کویت، عبدالزهراء موافق از کشور عراق و یوسف غازی از کشور بنگلادش در این رویداد هنری، عکس ارسالی توسط یوسف غازی از کشور بنگلادش مربوط به مراسم اربعین شیعیان شهر داکا پایتخت بنگلادش شایسته تقدیر شناخته شد. 

گفتنی است، رویداد هنری «اربعین» به ابتکار و همت نوجوانان و جوانان مسجد المتقین در محله صدر تهران توانسته طی سه دوره برگزاری اقبال عمومی از سراسر کشور را به خود جذب کند و فرصتی برای توسعه و تبلیغ فرهنگ اربعین در فضای مهیای مسجد باشد، ابتکاری که انتظار می‌رود دیگر مساجد با الهام از آن بیش از پیش به ارتباط پدیده‌های عظیم آئینی با مسجد به عنوان بیوت خدا روی زمین، بهره بگیرند.

17 ربیع الاول رویداد هنری اربعین مسجد المتقین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر