سرخط خبرها:
کد خبر: 990896 A

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از برگزاری جشنواره‌ها و نمایش‌گاه‌هایی بین خراسان رضوی و ترکیه در پساکرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل مکرمی‌فر (مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی) در دیدار با فاتح توپچو (سرکنسول ترکیه در مشهد) افزود: برای برگزاری نمایشگاه و هفته فرهنگی خراسان رضوی در شهرهای محتلف ترکیه از طریق نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور با کنسولگری در چهار چوب قوانین وزارت متبوع آمادگی داریم.

او ادامه داد: سال گذشته شبکه 7 ترکیه مستندی از جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی خراسان رضوی تهیه و پخش کرد، اکنون نیز برای تهیه و مستند‌سازی از موضوع زیارت، گردشگری مذهبی و سایر جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی استان خراسان رضوی  توسط رسانه‌های ترکیه آمادگی داریم.

هم‌چنین «فاتح توپچو» سرکنسول ترکیه در مشهد با اشاره به درخواست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور اتحادیه آژانس‌های خدمات مسافرتی ترکیه در این استان اظهار کرد: برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حضور این افراد در خراسان رضوی و آشنایی با زیرساخت گردشگری انجام شد که با شیوع کرونا مواجه شد که به بعد از کرونا موکول شد.

او آمادگی ترکیه را برای برگزاری برنامه‌های مشترک بعد از پاندمی کرونا اعلام کرد.

ترکیه خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر