کد خبر: 990379 A

هفدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره در حالی به ایستگاه آخر رسید که کرونا روزهای اوج خود را می‌گذراند، در این شرایط، اختتامیه این مهرواره در فضای مجازی برگزار گردید تا برگزیدگان بخش‌های مختلف داستان و شعر معرفی شوند.

به گزارش ایلنا، در برنامه اختتامیه هفدهمین مهراوه شعر و داستان جوان سوره که با اجرای عبدالله روا برگزار شد، عباس محمدی- دبیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری - با بیان اینکه بعد از مرحله داوری، تمام تلاش‌مان این بود که بتوانیم به صورت حضوری از برگزیدگان تقدیر کنیم گفت اما متاسفانه شرایط به دلیل شیوع کرونا به گونه‌ای شد که سرانجام مجبور شدیم به صورت مجازی مراسم تقدیر از برگزیدگان را برگزار کنیم.

در مراسم اختتامیه هفدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره،همچنین از استاد حسین فتاحی نویسنده کتاب «365 روز با پیامبر» و استاد احد ده بزرگی شاعر پیشکسوت که کتاب های نمازسرخ خون، از کربلا تا کربلا و.... از سروده های اوست، تقدیر شد.

اختتامیه‌ای بدون حضور برندگان

 وجیهه سامانی - دبیر بخش داستان مهرواره- در مراسم اختتامیه، با بیان اینکه داوری آثار در دی ماه گذشته به پایان رسیده بود گفت اما متاسفانه به دلیل شرایط خاص کرونا ، اختتامیه تا امروز به تاخیر افتاد که سرانجام هم مجبور به برگزاری آن بدون حضور دوستان داستان نویس وعلاقمندان شدیم.

در این مراسم فریبا یوسفی، دبیر بخش شعر مهرواره، با بیان اینکه برگزیدگان وشرکت کنندگان در این مهرواره باید با تلاش بیشتری به فعالیت ادبی خود ادامه دهند، گفت: امیدواریم که این جایزه و تقدیر از دوستان شاعر و داستان‌نویس‌مان، شروعی بر کارهای بهترو حرفه‌ای‌تر آنها باشد و آنها احساس نکنند که با بردن این جایزه معتبر،همه چیز تمام شده است.

برگزیدگان هفدهم

در بخش داستان ، «عروس روز برفی» نوشته خانم« فاطمه املائی» از اصفهان، بعنوان اثر برگزیده « داستان کوتاه » انتخاب شد و سمانه قربان زاده از آذربایجان شرقی با اثر «رسیدن به کجا» برنده جایزه بخش داستانک شد.

در بخش شعر، اثر «سایه» از «صدرا کاوه» از قم به‌عنوان برگزیده بخش ترانه انتخاب شد، فاطمه فرزانه فراز فارس با اثر «چراغ راهنما» برگزیده شعر نو (نیمایی- آزاد) شد، در بخش شعر سنتی  نیز آرزو سبزوار قهفرخی از چهارمحال و بختیاری با اثر «ماه پیشانی سپید» و محمدعلی انصاری از تهران با اثر «آداب انتظار » برگزیده شدند.

بنابراین گزارش، جایزه برگزیدگان این جشنواره لوح تقدیر، جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال و فرصت چاپ یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر است.

شعر فضای مجازی کربلا جوان داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر