کد خبر: 988915 A

کانون کارگردانان سینمای ایران در پی درگذشت کریم‌ اکبری‌مبارکه بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در متن این بیانیه آمده است: «بیماری کرونا و بلای قرن، هنرمند دیگری را از ما گرفت. کریم اکبری مبارکه بازیگری که به سلامت نفس و بی‌آلایشی شهره بود در پی ابتلا به کرونا و در فاصله‌ای بسیار کوتاه درگذشت و همکاران و دوستدارانش را غمگین و افسرده برجای گذاشت. 

کانون کارگردانان سینمای ایران پیش از انحلال ستاد کرونای خانه سینما و طی سه نامه خطرات ناشی از این بیماری را برای گروه‌های فیلمبرداری تذکر داده بود ولی متاسفانه نه تنها به این هشدارهای دلسوزانه توجه نشد بلکه کانون کارگردانان با شکایت قضائی صدا و سیما روبرو گردید! 

کانون کارگردانان ضمن تسلیت ازدست دادن زود هنگام این هنرمند باتجربه، کارآمد و شریف، یک بار دیگربه مسئولان، مدیران و دست اندرکاران پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی هشدار می‌دهد که این بیماری خطرناک همچنان و با قدرتی بیش از پیش بالای سر همه جوامع و بخصوص گروه‌های متشکل شغلی و حرفه‌ای در حال جولان دادن و قربانی گرفتن است ولزوم تعطیلی موقت همه پروژه‌های فیلمبرداری تا پایان پیک‌کرونا احساس می‌شود. در غیراینصورت تنها باید امیدواریم باشیم که گروه‌ها موارد بهداشتی/ ایمنی را جهت حفظ سلامتی افراد به دقت رعایت کنند تا باز عزادار هنرمند دیگری نشویم. 

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران»

کانون کارگردانان پیک کرونا کریم اکبری‌مبارکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر