کد خبر: 988084 A

نیما رئیسی که این روزها به‌عنوان بازیگر رادیویی حضور فعالی در رادیو نمایش دارد، بازیگری در رادیو را لذت بخش و تأثیرگذار توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، نیما رئیسی بازیگر تلویزیون درباره حضور اخیرش در رادیو بیان کرد: اگر بخواهم بین سه ضلع مثلث بازیگری در تئاتر، رادیو و تصویر، یکی را انتخاب کنم، باید بگویم که بازی در رادیو با وجود نمایشنامه‌های قوی برایم لذت بخش تر است.

وی تأکید کرد: نه تصویر می‌تواند تا این حد مرا اقناع کند و نه حتی تئاتر برای اینکه میزان دخالت مسائل دیگر در فضای رادیو کمتر است و وابسته به دکوپاژ، گریم، لباس، نور و تدوین نیست.

رئیسی یادآور شد: در کار تصویری خیلی کم برایم پیش آمده که گریم و لباس بتواند کمکم کند و بسیار پیش آمده است مجبور شوم آن را بپذیرم، اغلب تصویر و تدوین بد رنجم داده است چون بازی را خراب می‌کند برای اینکه انتخاب پلان‌ها و نماها مهم است اما در رادیو داستان متفاوت است و به اینها نیازی نیست و این قضیه باعث می‌شود که با جان و دل بازی کنی و بدانی که از تلاش و انرژی‌ات، نتیجه درستی دریافت می‌کنی.

در ادامه رئیسی درباره نقش جدیدش در نمایش رادیویی «ضیافت صبحانه» گفت: «ضیافت صبحانه» برداشت آزادی از داستان کوتاه «کباب غاز» اثر محمدعلی جمالزاده است که سارا آقا محمدی آن را به صورت نمایش رادیویی نوشته و داستان آن درباره زن و شوهر جوانی است که به تازگی ازدواج کرده‌اند و قراراست بنا به دلایل رسم و رسومات عجیب و غریب خانواده زن در همین دوران کرونا طی مراسم خاصی به خانواده همسر زن، صبحانه کله پاچه بدهند ولی اینکه کله پاچه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، ریزه‌کاری‌های خنده داری دارد که شنیدنی است.

این بازیگر عنوان کرد: وقتی نمایشنامه را خواندم، همان یکی دو ورق اول به شدت با آن ارتباط برقرار کردم، چون دیالوگ‌های پر کنش، شیرین و بامزه‌ای داشت. با این نقش ارتباط زیادی برقرار کردم و از جمله نقش‌های جذاب، دوست داشتنی و متفاوت بود.

مجموعه رادیویی شش قسمتی «ضیافت صبحانه» با کارگردانی و تهیه کنندگی ساجد قدوسیان و به سفارش رادیو تهران در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود.

این سریال رادیویی از روز شنبه دهم آبان ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو تهران پخش می‌شود و از روز یکشنبه یازدهم آبان ماه ساعت یک بامداد روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. تکرار آن ساعت ۱۱ ظهر از این شبکه رادیویی پخش می‌شود. در انتهای هر قسمت این نمایش نیز اتفاقات پشت صحنه برای شنوندگان پخش می‌شود.

نیما رئیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر