کد خبر: 988002 A

معاون سازمان امور سینمایی کشور:

​در راستای «سیاست ایران، تهران نیست» باید از ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و شهرداری‌ها برای احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سالن سینما حمایت شود.

به گزارش ایلنا، حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر اردکان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد، گفت: 

با استقبال شهرداری‌ها در احداث سینما در شهرهای فاقد سینما مواجه هستیم و با ورود شهرداری‌ها برای احداث پردیس سینمایی امید، احداث سینما در شهرهای فاقد سینما شتاب گرفته است. 

وی در ادامه افزود برابر برنامه ریزی انجام شده و تا امروز با سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری‌ها تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۸شهر در ۲۸استان کشور با ظرفیت ۹۰ سالن امضا شده است. 

حیدری خلیلی در ادامه سخنان خود عنوان کرد:  احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سینما، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد.  در راستای «سیاست ایران، تهران نیست» باید از ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و شهرداری‌ها برای احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سالن سینما حمایت شود.  پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه «عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداری‌ها احداث می‌شود. 

وی افزود: اردکان به جهت سابقه تاریخی و فرهنگی و جمعیتی و آمادگی مدیریت شهری به عنوان شهر منتخب استان یزد برای اجرای پردیس سینمایی امید انتخاب شد. تامین زمین و اجرای عملیات پروژه بر عهده شهرداری اردکان می‌باشد. ۷۷۰ میلیون تومان توسط سازمان امورسینمایی به صورت بلاعوض برای تهیه نقشه و طراحی سازه و احداث پردیس سینمایی امید به شهرداری اردکان پرداخت می‌شود. 

وی در پایان گفت: پردیس سینمایی امید اردکان با ۳ سالن و پیش بینی ۳۰۰ صندلی در میدان آزادی - ابتدای بلوار آیت الله خاتمی - ضلع شمالی پارک آزادی شهر اردکان با محوریت شهرداری اردکان احداث خواهد شد. تقویت زیرساخت‌های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد. احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استانهای باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود.

بخش خصوصی سازمان سینمایی رمضانعلی حیدری‌خلیلی سینمای امید ساخت پردیس‌ سینمایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر